nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google Chrome Uzantı Nasıl Eklenir? Nasıl Kaldırılır?

Google Chrome Uzantı Nasıl Eklenir? Nasıl Kaldırılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
101 0

Google Chrome uzantılarını kurabilmenizin öncelikli şartı Google Chrome un bilgisayarınızda yüklü olmasıdır. Chrome yüklendikten sonra ana açılış sayfasında yer alan uzantılar sekmesini tıklayarak uzantı sayfalarını açarsınız. Bu sayede size gerekli olan çeşitli uzantıları görebilirsiniz.

Google Chrome Uzantı Nasıl Eklenir? Nasıl Kaldırılır?

Google Chrome uzantılarını kurabilmenizin öncelikli şartı google chrome un bilgisayarınızda yüklü olmasıdır. Chrome yüklendikten sonra ana açılış sayfasında yer alan uzantılar sekmesini tıklayarak uzantı sayfalarını açarsınız.

Bu sayede size gerekli olan çeşitli uzantıları görebilirsiniz. Fakat bu uzantılar sekmesine ulaşamazsanız başka bir yöntem olarak https://chrome.google.com/webstore/category/extensions sitesini tarayıcınıza kopyalayarak giriş yapabilirsiniz. Bu adres sayesinde uzantıları görüp inceleme fırsatı elde etmiş olursunuz. Bunların da dışında bir yöntem olarak tarayıcının sağ köşesinde bulunan paralel üç çizgiyi tıklayıp diğer araçlar sekmesine gelerek buradan uzantılar bölümüne giriş yaptıktan sonra uzantı denetimi yapmanız mümkün olur.

Bu yöntemlerden birini kullanarak uzantı ana sayfasına ulaştıktan sonra karşınıza herhangi bir uzantı çıkar. Bu uzantının yanında bulunan Chrome’a ekle seçeneğine tıklayıp onay verdikten sonra uzantınız tarayıcıya yüklenmiş olur. Bu işlemler sonunda uzantılarınızı beğenmeme veya kaldırmak isteme durumunda ise öncelikle tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan paralel üç çizgi simgesini tıklayarak giriş yaparsınız. Karşınıza gelen menüde diğer araçlar sekmesine gelip buradaki uzantılar bölümüne giriş yaparsınız. Açılan ekranda uzantınızın yanında bulunan çöp kutusuna basarak onay verdikten sonra uzantıyı tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir