nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google Drive Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Google Drive Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
2 0

Google Drive Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır, günümüzde her şey olmasa da artık bazı şeyler; dosyalar, projeler, planlar, notlar ve fotoğraflar sanal ortamda kişilerle paylaşılarak bilgiler veya anılar yeniden gün yüzüne çıkıyor. Böyle bir duruma gelmek bir bakışta dünyamız adına çok muhteşem bir şey.

Ağaçlar kullanılan kağıt miktarını karşılamak için kesilecek, boş yere israf edilmediği takdirde de belirli bir sayıda ağacın kesilmesi engellenecek. Bu yüzden internet üzerinden paylaşımların artması ve kullanımın yaygınlaşması bizim gelecek adına yaptığımız en büyük iyiliklerden. Bir sürü bulut ağı olan internette en yaygın olanlarından birisi de Google Drive.

Google Drive Dosya Paylaşımı Yapma Yolları

Peki Google Drive aracılığıyla dosya paylaşımını nasıl yapacağız? Bu sorunun cevabını makalemiz içerisinde hep birlikte arayacağız. Öncelikle bir Google Drive hesabınız olması size çok fayda sağlamaktadır, sağlayacaktır. Kağıt israfına yol açmadan dosyalarınızı sayfalar dolusu paylaşabileceksiniz. Bilgisayarınızda olması muhtemel bir drive klasörü vardır. Google drive kullanıyorsanız bilgisayarınızda bulunan bu klasöre paylaşmak istediğiniz dosyaları atıp bulut ortamına yüklenmesini beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra internette drive alanına girerek paylaşmak istediğiniz dosyanın üzerine gelmeniz gerekiyor. Üzerine gelip farenin sağ düğmesine basıp ilk sıralarda olana kişi ifadesi bulunan paylaş sekmesini tıklıyorsunuz. Paylaşacağınız kişinin e-mail adresini isteyecek sizden o adresi girdikten sonra paylaş diyerek dosyanızı o kişiyle paylaşıyorsunuz. Aynı zamanda sahibi siz olduğunuz takdirde o kişide dosyanın üzerinde oynamalar yapabiliyor.

Sanal ortamda özellikle Google Drive’da dosya paylaşımı yapabilmek bu kadar basit. Geleceğiniz için bu tür uygulamaları tercih etmeniz sizlerin ve sizden sonrakilerin yararına olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir