nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google Duo Nedir?

Google Duo Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 6 dk okuma süresi
218 0

Google Duo Nedir? cevabıGörüntülü sohbete ilgi duyuyorsanız, muhtemelen Google’ın yeni ürününü duymuşsunuzdur: Google Duo esas olarak Google tarafından geliştirilen ve yalnızca Android ve iOS mobil platformları için tasarlanmış bir görüntülü sohbet uygulamasıdır.

Google Duo çoğu ücretsiz veya çok küçük bir fiyata olan birçok benzer görüntülü sohbet hizmeti var. Google Duo‘yu bu hizmetlerden ayıran şey, kullanıcılarına sağladığı güvenlik miktarıdır. Duo ile sadece diğer Duo kullanıcılarına görüntülü görüşme yapmakla kalmayacak, aynı zamanda konuştuğunuz kişileri gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz. Kişinin profilini, bağlantılarını ve hatta telefon konumunu görebilirsiniz. Bu, ne olursa olsun kişisel güvenliğinizin her zaman garanti edilmesini sağlar!

Google Duo Nedir? – Ne Amaçla Kullanılır?

Google Duo, arama motorlarına yeni bir ektir. Google Chrome ve Safari ile aynı anda başlatıldı ve bu tarayıcıların kullanıcılarının yeni bir sürümü indirmek ve yüklemek zorunda kalmadan birden fazla web kanalındaki web sitelerine erişmelerini sağladı. Yukarıda belirtilen iki uygulama ile birlikte kullanılabilse de, tamamen yeni bir özelliğe sahip olması anlamında onlardan da farklıdır: arama sonuçlarında arama. Bu, iki nedenden dolayı çok yararlıdır: birincisi, kullanıcıların bir sayfanın yüklenmesini beklemek için çok fazla zaman harcama ihtiyacını ortadan kaldırır ve ikincisi, hem web yöneticileri hem de ziyaretçiler için sitede gezinmeyi kolaylaştırır. Peki, Google Duo’nun anlamı nedir?

Google Web Yöneticisi Merkezi ile ilgili önceki yazımı okursanız, bunun Google’ın arama motorlarını optimize etme konusundaki son girişimlerinden biri olduğunu bileceksiniz. Yeniden asla gerçekten işin bir önemli gelişme – URL çubuğu desteği – tanıştırdınız, ve sonuç olarak, web yöneticileri ve kullanıcılar bir çok Google nihayet doğru olup olmadığını, ya da eğer sonunda başarısız Google Webmaster Central bıraktığı boşluğu doldurmak için başka bir servisi başlatmak verirler merak kalmıştı.

Bu uygulama hala test aşamasında olduğundan, şimdiye kadar sadece sınırlı sayıda özellik etkinleştirildi. Sadece Google Play‘in en son sürümünde, dünyanın herhangi bir yerinden biriyle görüntülü sohbet oynatabilirsiniz. Yakın zamanda eklenen bir başka özellik de, birisinin yerini sizinle aynı anda görme yeteneğidir. Şimdi, sadece fotoğraf albümüne bakarak diğer kişinin nerede olduğunu kolayca söyleyebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu uygulama hala geliştirme aşamasındadır, ancak şimdiye kadar gördüklerimizden yola çıkarak, yakında Skype ve Viber’i önde gelen görüntülü sohbet uygulamaları olarak aşacak gibi görünüyor.

İşleri basit tutmak için Google Duo, web yöneticilerine Google Webmaster Central’dan keyif aldıkları aynı avantajlardan bazılarını sunan Google Search’ün yeni bir uzantısıdır. Örneğin, Google Arama, kullanıcıların bazı belirli bilgileri (belirli bir ürünün gözden geçirilmesi gibi) bulmak gibi temel anahtar kelime aramaları yapmasına izin verirken, Google Duo, resimlerde veya Pdf’lerde arama yapmak gibi daha karmaşık arama işlevleri sunar. Başka bir örnek, haritalarda daha gelişmiş bir arama işlevi gerçekleştirmek olacaktır.

Google Earth ile artık restoranlar, oteller, mağazalar vb. Bir liste de dahil olmak üzere bulunduğunuz yere en yakın yerleri gösteren yerler arasında arama yapabilirsiniz. Ayrıca, Google Duo, kullanıcıların aralarındaki farkları görmek için birden fazla yeri yan yana aramalarına izin vererek birden fazla konum belirtmelerine olanak tanır (örneğin, New York’u Londra ile karşılaştırabilirler).

Google Duo Ücretsiz mi?

Google Doodles ile Google Arama’yı kullandıysanız, ” Google Duo‘yu kullanmak ücretsiz mi?”cevap vermek biraz acı verici. Bunun nedeni, Google Doodles’ın ücretli bir hizmet olması ve bunun için ödeme yapması gerektiğidir. Google, arama motorunu 2021’de başlattığında, diğerleri gibi ücretsiz bir arama motoru sağlamadı. Bugün bile, Google Duo tanıtıldığında, ücretsiz olarak kullanamazsınız.

Bunun neresi ilginç? Google, insanların arama devine olan sadakatini, kendi ürünlerini test ederken onlara ücretsiz bir araç vererek test ediyor gibi görünüyor. Bilmek istiyorsanız, ” Google Duo‘yu kullanmak ücretsiz mi?” sonra Google’ın sitesine gidin. İphone’unuz için bir uygulamaya ve Android için ücretsiz bir arama aracına sahip olduklarını göreceksiniz.

Google Duo bu ikisiyle ilgili en ilginç şey, kullanmadan önce her birini indirmeniz gerektiğidir. Bu, ben bunu öğrenmeden önce duyurmadıkları bir şey. Görünüşe göre, Google, böyle bir ürüne sahip olduklarında, insanların ücretsiz olmasını bekleyeceğini fark etti. Google’ın uygulaması hala geliştirme aşamasında olsa da, zaten çok fazla karışıklığa neden oluyor. Ayrıca, resmi bir sürümü iki ay veya daha erken yapıp yapamayacaklarını merak ediyor.

Google Duo indirmek için; Google Play, App Store

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir