nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. “Google Gibi Getir” Aracı Zararlı Mıdır?

“Google Gibi Getir” Aracı Zararlı Mıdır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
114 0

Webmaster’ların son zamanlarda en çok sorduğu sorulardan biri de hiç tartışma yok ki budur. Kullanımının basit olması ve içerikleri anında sonuçlarda çıkartması nedeniyle kullanıcıların çok sık kullandığı ancak yararlı mı yoksa zararlı mı bilemediği servislerden biri Google Gibi Getir.

Zira sorunun cevabı aslında çok ama çok basit! Şöyle düşünelim: Google’ın bize sunmakta olduğu, kendi servisi neden zararlı olsun ki ? Elbette zararlı değil ama her serviste olduğu gibi bunu da doğru ve bilinçli kullanmak gerekiyor. İşi abartmadan kullandığımız sürece hiçbir sorun çıkarmadığı gibi site üzerinde pozitif etkileri de olmakta. Bu sebeptendir ki; benim açımdan servisin doğru kullanımını iki kategoride sizlere sunacağım, isteğe bağlı olarak belirttiklerime uyabilirsiniz.

Yeni Siteler için

Google henüz sitenizi yeni yeni tanımaya başladığı için haliyle index süresi bir hayli fazla olacaktır. Bu süre içerisinde site adresinizi bilen kimselerin, içeriğinizi çalmalarının önüne geçmek adına servisi kullanabilirsiniz. Sizlere tavsiyem siteye içerik girmeye başlamanızın ardından 2 hafta boyunca düzenli olarak servisi kullanmanız, sonrasında akışına bırakmanızdır. Eğer doğal index süreniz bir türlü yükselmiyor ise yani yazılarınız uzun süre index almıyor ise yine ihtiyaç doğrultusunda servisi tekrar kullanmanızda fayda vardır.

Örneğin; acil index alması gereken bir yazınız varsa sistem sizin için tek çaredir (Haber yazısı, son dakika vesaire).

Yaşlı Siteler için

Siteniz yeni değilse zaten index sürenizi az çok biliyorsunuzdur. Bu konuda genelde sıkıntı index süresinin değişimi ile ilgili oluyor. Örneğin; eskiden 1 dakikada index alan siteniz artık 5 saatte alıyor ise, bu süreyi düzene sokmak adına servisi belirli bir süre kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir