nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Google Gibi Getir Özelliği ile Anında index Almak

Google Gibi Getir Özelliği ile Anında index Almak

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
101 0

Google Gibi Getir Özelliği ile Anında index Almak, Web sitelerinin içeriklerinin çalınması veya bir içeriğin günler sonra arama motorlarında gözükmesinin temel nedeni, içeriklerin index almamasıdır. Birçok Webmaster’ın sorunu olan bu durumun, uzun vadeli bir çözümü vardır.Birçok indeks almayı hızlandırma tekniği vardır.

Sitenizde güncel içerik, son yazılar, benzer yazılar, site açılma hızı, tasarım gibi birçok faktör belirli derecelerde indeks hızınızı arttırır ancak bu hız yazınızı yayınladıktan sonra anında indeks almaya kadar gitmez. SEO açısından son yıllarda önemli adımlar atan Google Webmaster Tools, içerisine eklediği bir özellik olan Google gibi getir ile yazıların anında indeks almasını sağlıyor.

Kısa Sürede “index” Alın

Webmaster Tools’da sol alandaki Tarama sekmesinin altında bulunan Google gibi getir özelliği ile, yazdığınız bir yazının 3 saniyede indeks almasını sağlayabilirsiniz. İlgili alandaki url kısmına yazınızın url adresini yazarak “Getir” butonuna tıkladıktan sonra alt alanda “Dizine Gönder” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

1-2 saniye sonra yazınızın indeks aldığını göreceksiniz.Yaklaşık 500 defa kullanım hakkınız olan bu servis ile kişisel bloglar, teknoloji blogları ve küçük çaplı bloglar seo açısından daha iyi bir konuma gelebilir ve yazılarını başka sitelere aldırmadan, tescilleyebilir. Birçok kişinin yeni yeni tanıdığı bu servis, uzun süredir hizmet etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir