nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google Play Nasıl Türkçe Yapılır?

Google Play Nasıl Türkçe Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
125 0

Akıllı telefonlar arasında işletim sistemi denildiğinde akla il gelen işletim sistemi Android işletim sistemi oluyor. Yayınlandığı ilk andan bu yana özellikle Google tarafından satın alınmasıyla beraber büyük bir yükselişe giren ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkan Android işletim sisteminin artık kendi uygulamaları ile beraber geldiğini de biliyoruz. Bu noktada Android için en önemli olan uygulamalardan birisi de Google Play uygulaması.

Android’in resmi uygulama mağazası olarak dikkat çeken uygulama doğrudan Google tarafından yayınlandığı için sürekli olarak da güncellenmekte. Fakat bazen güncellemeler sonrasında Google Play uygulamasında sorunlar ortaya çıkabiliyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni güncelleme sonrasında Google Play kullanım dili İngilizce olmuştu. Peki, Google Play Nasıl Türkçe Yapılır? gelin beraber bakalım.

Google Play Türkçe Yapma

Bu işlem için öncelikler telefonumuzun “ayalar” kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar kısmından Google Play ayarlarını düzenleyeceğiz. Bunun için yapmanız gereken ayarlar kısmından sonra “uygulamalar” kısmına giriş yapmak.

Uygulamalar kısmından ise Google Play uygulamasını bulmanız gerekiyor. Google Play uygulamasını bulduktan sonra bu sekmeye girerek uygulamanın ayar ara yüzünü açmanız gerekiyor. Daha sonra ise sağ üst kısımda yer alan üç nokta işaretine tıklamanız gerekiyor. Tabi bu işlemden önce uygulama arka planda çalışıyorsa durdurmaya zorla seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra üç noktaya bastığınızda karşınıza çıkan “güncellemeleri kaldır” seçeneğini kullanarak Google Play’in Türkçe dil desteği bulunan sürümüne dönebilirsiniz.

NOT: Google Play güncellemesini için şu an Google’ın yeniden dil desteğinin yer aldığı bir güncelleme yayınlanacak mı bilinmiyor. Bunun için Google’ın kısa süre sonra yeni sürüm için güncelleme yapması bekleniyor. Fakat şu an için tek çözüm güncellemeden önceki hale dönmek olduğunu da belirtelim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir