nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Google Reklamları Adsense Geliri Nedir

Google Reklamları Adsense Geliri Nedir

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
146 0

Google reklam yani diğer adı ile adsense, özellikle kişisel web sayfası sahiplerinin internet üzerinden para kazandıkları bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Web sayfalarına yerleştirilen reklamlara her tıklanması halinde web sayfası sahibi tıklamalardan belirli ölçüde gelir elde etmektedir. Bunun yanında sayfalarda yer alan her reklamın değeri farklıdır. Yani kullanıcılar bir reklamdan 30 kuruş kazanırken başka bir reklamdan 70 kuruş kazanabilmektedir. Bu durum tamamen Google’dan reklam hizmeti alan kuruluşun tıklama başına ne kadar verdiği ile alakalı bir durum olmaktadır.

Google Adsense Özellikleri Nelerdir

Google adsense, web sitelerinden yayınlanan reklamların her tık başına aldığı kazancın görüntülendiği alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi adsense hesabına giriş yaparak reklamlardan aldığı geliri görebilmektedir. Ayrıca birden fazla internet sitesini adsense hesabına bağlamak mümkün olmaktadır. Yani aynı reklam kodu birden fazla sitede yayınlanarak gelir oranının artırılması mümkün olmaktadır.

Diğer yandan Adsense hesabı içerisinde günlük tıklama ve görüntüleme oranları görülebilmektedir. Bu şekilde web sitesi sahibi yayınlanan reklamlara ne kadar tıklandığını ve görüntülendiğini bu ekran üzerinden öğrenebilmektedir.

Bunların yanı sıra Google reklam hizmeti olan adsense ile yüksek oranda paralar kazanmak için web sayfalarının sahip olmaları gereken birtakım özellikler bulunmaktadır. Web sayfalarına entegre edilen bu özellikler ile önemli ölçüde paralar kazanmak her zaman için olasıdır. Ayrıca Google reklam politikasına olması gereken şekilde uyulması ve belirlenen kuralların dışına çıkılmaması da yine web sayfalarında reklam yayınlamanın önemli incelikleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Google reklamlarının yayınlandığı bir web sayfası içerisinde her şeyin organik olması tavsiye edilenler arasında yer almaktadır. Yapay uygulamalar ya da çalışmalar ile kazanç elde etmeye çalışanların er geç Google tarafından fark edilmesi ve adsense hesaplarının iptal edilmesi muhtemeldir.

Eğer siz de Google Adsense hesabına sahipseniz ve web sayfanızda yayınladığınız reklamlar üzerinden kazanç elde etmeye çalışıyorsanız, bırakın her şey kendiliğinden gelişsin ve geliriniz tamamen kendiliğinden gelen ziyaretçiler aracılığı ile artışa geçsin. Bu şekilde Google reklam politikasında yer alan kuralları ihmal etmediğiniz gibi kendinizi de güvence altında hissedebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir