nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Google Sandbox Nedir?

Google Sandbox Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
3 0

Google Sandbox Nedir, kısaca yeni açılmış olan web sitelerinin Google sıralamalarında aniden yükselmesine engel olan bir sistemdir. Google aramalarında genellikle Pr değerine göre siteleri sıralamaktadır. Şimdi yeni açılan bir sitenin ilk sıralarda yer alabilmesi için, kelimeleri kasmak, backlink almak, özgün olmak gibi çeşitli işlemleri sitesine yapmak durumdadır. Şimdi yeni açılan bir sitenin bunca işlemi yapması illa ki zaman isteyecek bir şeydir. İşte burada Google devreye giriyor.

Site sahibi eğer bu işlemleri çok kısa bir sürede gerçekleştirdiği zaman Google amca ister istemez şüphelenmeye başlıyor. Çünkü kendinden daha önce faaliyet gösteren sitelerin önünde sıralanmaya başlıyor. Böyle siteler genellikle para kazanmak için açılan sitelerdir. Her şeyin bir an önce olup, bir an önce kazanç sağlamayı hedef edinen kişiler tarafından kurulan sitelerdir.

Google Sandbox’a Hangi Siteler Daha Çok Yakalanır?

Arkadaşlar Google Sandbox’a yakalanma sıklığı genelde rekabetin yoğun yaşandığı siteler arasında gerçekleşir.Rakabetin az olduğu bir ortamda ise Sandbox etkisi yok denecek kadar azalacaktır. Çünkü gösterilecek web sitesi sayısı az olacaktır.

Google Sandbox’un Süresi Ne kadardır?

Google Sandbox‘un süresi yine rekabetin yoğunluğu ve azlığı şeklinde sürelendirilir. Misal rekabetin yoğun olduğu bir durumda 6ay gibi bir süre iken, rekabetin az yoğun olduğu durumlarda ise 3 ay gibi bir süre olabilmektedir. Tabii bu süreler kesin değildir.

Google Sandbox’a Düştüğümü Nasıl Anlayabilirim?

Eğer siteniz Google aramalarında (sitenizin önemli kelimesinde) gözükmüyorsa muhtemelen Sandbox’a düşmüştür.

Google Sandbox’dan Ne Kadar Sürede Kurtulurum?

Sitenizin Google Sandbox‘dan kurtulması için en önemli etken zamandır. Ama sizin yapacağınız tek şey bu zaman dilimini en etkin biçimde kullanmak olmalıdır. Sitenize keyword bakımından etkili, sitenizin içeriği ile alakalı içeriği eklemenin tam zamanıdır.

Google Sandbox’a Takılmamak İçin Ne Yapmalıyım?

Burada önemli olan sizin zihniyetinizdir. Eğer siteden çok kısa sürede gelir sağlamak istiyorsanız (tabi ki bunu yapmanın yolları hileden geçecektir) bundan vazgeçin. Sitenizi güncel ve özgün tutarak Sandbox’a karşı gelebilirsiniz. Google yaptığınız çalışmaları en sonunda görecektir. Link değişimlerini zamanında ve mantıklı kullanmalısınız.

Ne demişler “Ne ekersen onu biçersin.” Siz Google yanlış yapmayın oda size yanlış yapmaz

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir