nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Gözünüzden Kaçan En İyi Gerilim Filmleri

Gözünüzden Kaçan En İyi Gerilim Filmleri

khaleesi khaleesi - - 4 dk okuma süresi
65 0

Kan donduran gerilim ve vicdansız ana karakterler başarılı gerilim filmlerinin olmazsa olmazlarıdır.  Bu nedenle aşağıdaki en iyi filmler listesi öncelikle sinirleri kuvvetli izleyiciler için derlenmiştir. Keyifli okumalar.

DEJA VU    

New Orleans’ta kıyamet kopmaktadır. Parti yapan misafirlerle dolu bir feribota yapılan saldırının ardından 543 kişi ölür ve hiçbir yetkili soruşturmaya nereden başlayacağını bilemez. ATF ajanı Doug Carlin (Denzel Washington) ve yeni geliştirilen, geçmişin tam olarak dört gün altı saat sonrasını görmeyi sağlayan bir teknolojiyle birlikte, uzmanlardan oluşan bir ekip şüpheli teröristin izini sürmeye ve muhtemelen onu daha gerçekleşmeden planından vazgeçirmeye çalışır.

KUZULARIN SESSİZLİĞİ

FBI, çok sayıda kadını öldürmüş olan seri katil Buffalo Bill’in peşindedir. Soruşturma tıkandıkça, hapisteki seri katil Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), Buffalo Bill’in hastalıklı ruhunun derinliklerine inmek için davaya dâhil edilir. Clarice Starling, Lecter’ı hapishanede ziyaret etmek ve bilgi almakla görevlendirilir. Ancak Lecter onu, davayla itiraf ettiğinden daha fazla ilgisi olan çocukluğunun derinliklerini ortaya çıkaran psikolojik bir düelloya dâhil eder.

23 NUMARA

Walter Sparrow (Jim Carrey) can sıkıntısından “23 Numara” adlı romanı okumaya başlar ve kısa süre sonra romanın kahramanı Fingerling’in hayatıyla kendi hayatı arasında benzerlikler keşfeder. Dahası, romanda 23 rakamına işaret eden gizemli ipuçları var gibi görünmektedir. Walter, bir suçun izini sürdüğüne inandığı için romanın yazarını aramaya karar verir. Romandaki bir cinayet tasvirinin, gerçekten işlenmiş bir suçun itirafı olduğundan şüphelenir. Ancak Walter, asıl gerçeğin daha da şok edici özelliklere sahip olduğundan şüphelenmez.

GÖRÜNMEYEN MİSAFİR

İş adamı Adrián Doria (Mario Casas) bir iş gezisindeymiş gibi davranır, ancak bunun yerine metresiyle eğlenir. Kadın otel odasında ölü bulunduğunda, Adrián’ın cinayet işlediğinden şüphelenilir. Sonuç olarak, kendisini beraat ettirmesi için yıldız avukat Virginia Goodman’ı (Ana Wagener) tutar. Bu süreçte, Adrián’ı daha fazla suçlayan ve savunma stratejisini sorgulatan hoş olmayan gerçekler ortaya çıkar. Ancak olaylar çok geçmeden beklenmedik bir hal alır.

PRISONERS

Dover ve Birch aileleri, birlikte yedikleri Şükran Günü yemeğinin ardından iki kızları Anna ve Joy’un kaçırıldığını öğrenince dehşete düşerler. Babalar Keller (Hugh Jackman) ve Franklin polise haber verir ve Dedektif Loki (Jake Gyllenhaal) olay yerine gelir. Keller, zihinsel engelli Alex’in fail olduğuna inanır ve Franklin’i kanunsuz eylemde bulunmaya teşvik ederken, Loki tamamen farklı bir yönde araştırma yapar ve kısa süre sonra kendisinin de sıcak bir iz üzerinde olduğuna inanır.

NO TURNING BACK

Ivan Locke (Tom Hardy) inşaat müdürü olarak çalışmaktadır ve güvenilir bir ortak olarak kabul edilmektedir. Büyük bir temel atmadan bir gün önce, eski sevgilisi Bethan’ın erken bir doğum beklediğini öğrenir. Son teslim tarihinin baskısına rağmen, onu görmek için arabasıyla yola çıkar ve bütün gece araba kullanmaya karar verir. Yolculuk sırasında işini hakkıyla yapabilmek için asistanıyla telefonda konuşur. Sonra yokluğunu açıklamak için karısı Katrina’yı kontrol eder. Ayrıca, bir zamanlar aileyi terk etmiş olan babasıyla da hayalinde konuşur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir