nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Hangi Masaüstü Mac’i Satın Almalıyım? 2022

Hangi Masaüstü Mac’i Satın Almalıyım? 2022

khaleesi khaleesi - - 5 dk okuma süresi
61 0

İki istisna dışında Apple, masaüstü bilgisayarlarını tamamen ARM mimarisine dönüştürdü. Ürün yelpazesi çok kapsamlı, genel bir bakış sunuyoruz. Apple’ın dizüstü bilgisayarları yirmi yıldır masaüstü muadillerinden daha popüler. Yine de, tek bir yerde kalıcı olarak kurulu bir bilgisayar kullanmak için iyi nedenler vardır. Yalnızca, hangi masaüstü Mac’i satın almalıyım? Her bir ürün kimi hedefliyor ve hangisi satın almaya değer? Gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Hangi Masaüstü Mac’i Satın Almalıyım? 2022 yazımız sizlerle.

8 GB RAM ve 256 GB SSD ile Mac Mini M1

Mac Mini de bağlantılar konusunda cimri değil. 2020’deki M1 varyantı iki Thunderbolt 4 soketi, iki USB-A, Gigabit Ethernet ve daha önce bahsedilen HDMI’ın yanı sıra elbette Bluetooth ve WiFi ile birlikte geliyor. 2018’deki Intel varyantı dört Thunderbolt bağlantı noktasına sahip, ancak Thunderbolt 3 standardına göre. Bunun için, dört yaşındaki bilgisayar üç adede kadar harici ekranı çalıştırabilirken, Mac Mini M1 daha fazla yardım almadan yalnızca ikisini yönetebilir.

Mac Mini Intel Core i5 3.0 GHz, 8 GB RAM ve 512 GB SSD

Mac Mini M1’i sadece yeni başlayanlar için tavsiye edebiliriz. İkinci nesil Apple Silicon ölçülebilir bir ilerleme getiriyor, ancak günlük kullanımda çok az etkisi var. Mac Mini M2 Pro’dan daha fazlasını bekleyebilirsiniz, ancak yine de bir Intel Mac kullanmak için son fırsatı değerlendirmek istiyorsanız, 2018’deki Mac Mini’yi tercih etmelisiniz. Apple Silikonlu bilgisayarların aksine, bu bilgisayar daha sonra RAM ile de genişletilebilir; yalnızca SSD’nin başlangıçtan itibaren uygun şekilde değerlendirilmesi gerekir. 2 TB’a kadar mümkün.

iMac

Masaüstü bilgisayarla yetiniyorsanız veya dizüstü bilgisayarınızı sık sık büyük bir ekrana bağlama ihtiyacı hissetmiyorsanız, iMac başlı başına en iyi öneridir. Özellikle de masaüstünüzde grimsi bir kutu istemiyorsanız. Apple Silicon’a geçiş için Apple, efsanevi hepsi bir arada aygıtına hem ultra modern hem de Apple’ın geçmişini anımsatan yeni bir tasarım kazandırdı. 24 inç ekran, bazı insanların bilgisayarın nerede olduğunu her zamankinden daha fazla merak etmesine neden olan son derece düz bir kasaya yerleştirilmiştir. Bu, içeride çok daha az alan ve her şeyden önce daha küçük fanlar gerektiren verimli M1 mimarisinin sırrıdır.

32GB RAM ve 512GB SSD ile Mac Studio M1 Max

İlk bakışta boyu uzamış bir Mac Mini gibi görünüyor, ancak performans açısından önemli ölçüde farklılık gösteriyor. Apple, M1 Pro’yu hemen dışarıda bıraktı. 20 çekirdekli CPU, 48 çekirdekli GPU ve temel yapılandırmada 32 çekirdekli Neutral Engine, isteğe bağlı olarak 64 grafik çekirdeği ve ayrıca 64 GB veya 128 GB RAM ile kullanılabilir. Apple Silikon Mac’lerde her zaman olduğu gibi, satın aldığınızda bir yapılandırmaya karar vermeniz ve onu saklamanız gerekir; yükseltme mümkün değildir. SSD bile yalnızca teoride değiştirilebilir.

Mac Pro

Mac Studio zaten üst düzey bir cihazsa, Mac Pro nedir? Birincisi, bu artık üretilmeyen bir model, çünkü Apple’ın “Güç Kulesi “ni piyasaya sürdüğü 2019’un sonundan bu yana hiçbir şey değişmedi: Mac Pro, Intel’in Xeon serisinden sunucu işlemcilerini kullanmaya devam ediyor ve AMD’nin üst düzey grafik kartlarını (genellikle iki tane bulunan Vega II Duo) alıyor. Profesyonellerin yalnızca 8K içerik ve 3D animasyonlar oluştururken ve oynatırken ihtiyaç duydukları mutlak üst düzey performans göstermektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir