nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Hazırlanan İçeriklerde SEO Düzeni

Hazırlanan İçeriklerde SEO Düzeni

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
1 0

Hazırlanan İçeriklerde SEO Düzeni ve içeriğin SEO için önemi, blog sitelerine girilen içeriklerin arama motorlarının istediği kriterlere sahip olması büyük önem arz etmektedir. Bir makale yazımına başlamadan önce, anahtar kelime analizi yapılmalı ve başlıklar türetilmelidir. Google üzerinde daha önce; yazılmamış fakat; ilgi görebilecek konuların sitenize büyük oranda katkısı olabileceğini unutmayın. Bir konu düşünün sadece sizin sitenizde alakalı bir içerik bulunuyor. Bu durumda gelecek ziyaretçiler tamamen size ait olacaktır. Hazırlanan içeriklerde düzen oldukça önemlidir.

Dikkat Edilecek Noktalar

Başlık

Sitenize girmeyi düşündüğünüz makale başlığı içerisinde anahtar kelimenin geçmesi oldukça önemlidir. Makale başlıklarınız en az 3 kelimeden oluşmalıdır. Bir ya da iki kelimeli başlıklar çok kullanışlı değildir.

Bağlantılar (Url)

Site bağlantılarınız anahtar kelimeleri içermelidir. Bu da önemli bir noktadır.

Meta Kısmı

Açıklama kısmında anahtar kelime bulunmalı, açıklamalar en fazla 160 karakter olmalı, anahtar kelime ile başlamalı gibi noktalara hassasiyet göstermelisiniz.

İçerik

İçerikleriniz en az 300 kelime olmalıdır. İçerik içerisinde kullanacağınız anahtar kelimelerin arama motorları açısından önemli olduğu düşünüldüğünde; normal kullanım oranların %4-%5.5 oranlarında kullanmanız gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir