nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Anında Bildirim Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram Anında Bildirim Özelliği Nasıl Açılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
111 0

Instagram’ın sürekli yayınlandığı yeni güncellemeler Instagram’a artık birçok yeni özellik kazandırmaya başladı. Instagram’a gelen yeni güncellemeler ile beraber kullanıcılara sunulan özelliklerden birisi de Instagram Anında bildirim özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendi hesaplarında yer alan bir fotoğrafa yorum yapıldığında ya da arkadaşları paylaşım yaptıklarında anında bildirim alabiliyorlar. Bir nevi Instagram bu yollar uygulama içerisinde ki gelişmelerden de anında haberdar olmanızı sağlıyor. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan bu özelliği kullanmak için ise Instagram üzerinden bir takım ayarları yapmanız gerekiyor. Instagram Anında Bildirim Özelliği Nasıl Açılır? için ayarlar neler İnceleyelim.

Instagram Bildirim Ayarları

Anında bildirim özelliğini açmak için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise Instagram uygulamasından “profil” bölümüne girmeniz gerekmekte. Profil sekmesine girdikten sonra ise buradan sağ üst köşe yer alan ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor.

Android işletim sistemleri üst üste üç nokta şeklinde olan bu menü iOS akıllı telefonlarında ise çark işareti olarak yer alıyor. Ayarlara da giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken anında ilet bildirimi ayarlarına tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza anında ilet bildirim ayarları gelecek. Buradan istediğiniz ayaları seçerek anında ilet bildirim ayarlarını da kayıt altına almanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra ayarlar kısmında belirlediğiniz ayarlara göre paylaşımlarda ve yorumlarda anında bildirimleri de almaya başlayacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir