nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
154 0

Periscope, Younow, Twitter ve Facebook’un ardından en çok kullanılan Sosyal Medya uygulaması olan Instagram’da canlı yayın yapma ve bir süre sonra kendiliğinden silinen fotoğraf/video paylaşma özelliğine sahip oldu. Artık Android ve iPhone kullanıcıları Instagram üzerinden canlı yayın yapma imkanı buluyorlar. Aynı zamanda kullanıcılar Instagram Hikaye üzerinden belli bir süre sonra silinebilen paylaşımlar yapabiliyorlar.

Instagram’da Nasıl Canlı Yayın Yapılır?

Instagram canlı yayın özelliği Instagram Stories’e bağlı olarak kullanılmaktadır. Kullanıcılar canlı yayın özelliğini aktif edebilmek için öncelikle Instagram’ın son sürümünü indirip programı güncellemelilerdir. Instagram üzerinden canlı yayın yapma süresi en fazla 1 saat olup bu canlı yayınlar daha sonra kendiliğinden silinmektedir.

Instagram son sürüme güncellendiğinde canlı yayına başlamak için öncelikle sol üst kısımda bulunan kamera simgesine dokunup canlı yayın kısmına yani sağ tarafa kaydırma yapılmalıdır.

Bu kısma gelindiğinde tek yapmak gereken canlı yayını başlat moduna geçmektir. Canlı yayın başladığında takipçilere bildirim gitmektedir.

Instagram Canlı Yayınında Ne Gibi Özellikler Bulunmaktadır?

Instagram canlı yayınında, yorumları kapatma, yorumları sabitleme, istenilen kişileri engelleme özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca takip edilen kişilerin canlı yayın yaptığını en tepe noktada paylaşılan hikayeler kısmında görmek mümkündür. Canlı yayın yapan kişilerin hikayelerinde “canlı (live)” yazısı yazmaktadır. Bir kullanıcı canlı yayın yaparken yayınını izleyen kişileri de görme imkanına sahiptir. Aynı zamanda izleyiciler yayına yorum yapabilirler.

Instagram ‘da Canlı Yayını Kaydetme Özelliği Bulunmakta Mıdır?

​​​​​​Instagram Hikayeler üzerinden gerçekleşen canlı yayınlarda şu anda kayıt yapma özelliği bulunmamaktadır. Fakat yakın zamanda Instagram’ın bu özelliği de kullanıcılarla paylaşması mümkün gibi görünmektedir. Instagram’da canlı yayını kaydetme özelliği bulunmasa da telefona indirilen bazı programlar kullanılarak ekran videosu kaydetme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede izlenilen ya da yapılan yayınları daha sonra da izlenme imkanı bulunacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir