nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Çekilişleri Nasıl Yapılır?

Instagram Çekilişleri Nasıl Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
283 0

Sosyal medyanın güçlü platformu olan instagram’da özellikle işletme hesapları tarafından instagram çekilişleri nasıl yapılır sorusu en çok merak edilen konulardandır.

Instagram çekilişleri nasıl yapılır konusu, instagram işletme hesaplarının pazarlama stratejilerinin önemli bir parçasıdır. Instagram’da daha çok kitlelere ulaşmak ve daha çok satış yapmak amacıyla sık sık instagram çekilişleri düzenlenmektedir. Instagram çekilişi, işletmeler tarafından belirlenen basit ve açık kurallarla ve bu kurallara uyan kullanıcılar arasından seçilen kişilere ücretsiz ürün ya da hizmet sunulmasıdır.

Instagram’da Çekiliş Hediyesi Nasıl Olmalı?

Instagram çekilişleri nasıl yapılır sorusunun ilk adımı, düzenleyeceğiniz çekilişlerde, kullanıcılar tarafından ilgi çekecek bir hediye seçmelisiniz. Böylece çekilişinizde daha çok katılım oranı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda işletmenizle bağlantılı bir hediye seçerseniz daha sonra yapacağınız çekilişlerde katılım oranınız düşmeyecektir. İşletmenizden bağımsız bir hediye seçmeniz durumunda kullanıcılar sayfanızı işletme hesabı olarak değil instagram’da çekiliş düzenleyen hesaplardan biriolarak algılayacaktır. Bu nedenle hedeflemiş olduğunuz tanınırlık ve satış yapma stratejiniz boşa çıkacaktır. Belirlemiş olduğunuz hediyenin görselini de sade, şık ve dikkat çekici tercih etmelisiniz. Çekiliş görseli ne kadar göze hitap eder ve merak uyandırıcı olursa katılımcı sayısı da doğru oranda artacaktır.

Instagram’da Çekiliş Koşulları Nasıl Olmalı?

İşletmeci daha çok kitlelere ulaşma amacıyla çekiliş düzenliyorsa gönderiye 2 veya daha fazla arkadaşını etiketleme kuralı koymalıdır. Gönderiyi beğenme ve gönderiyi hikâyede paylaşma kuralı da tercih edilmektedir. Çekiliş koşullarınız ne kadar basit olursa katılımcı sayısı fazla olacaktır. Daha sonra çekilişinizin ne kadar süreceğini belirleyin. Genellikle bir hafta gibi bir süre belirleyebilirsiniz. Böylece çekiliş gönderinizin etkileşimi arttıkça instagramın keşfet kısmında görünecektir.

Instagram Çekiliş İzni Nasıl Alınır?

İşletmecinin belirlemiş olduğu çekiliş hediyesinin değeri 300 TL altında üzerinde ise veya işletmeci 300 TL şartı olmaksızın nakit hediyesi verecekse Milli Piyangolar İdaresi Genel Müdürlüğü’nden çekiliş izni almalıdır. Çekilişin tüm koşullarının belirtildiği bir dilekçe ile diğer belge ve bilgilerle birlikte ilgili kuruma başvurmalıdır.

Instagram’da Çekiliş Sonucu Açıklanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram çekilişleri nasıl yapılır konusunun en önemli noktası çekiliş sonucunu şeffaf bir şekilde açıklamaktır. Milli Piyangolar İdaresi’nden çekiliş izni alındıktan sonra çekiliş sonucunu noter huzurunda açıklamak zorunludur. Ayrıca kazanan kişinin 18 yaş üzeri olması gerekmektedir. Adil ve şeffaf bir şekilde çekilişiniz sonucunu açıklamanız, kullanıcılarda güven oluşturacak bir sonraki yapacağınız çekilişlerin katılım sayısını artıracaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir