nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Fotoğrafları Doğrudan Galeriye Ekleme?

Instagram Fotoğrafları Doğrudan Galeriye Ekleme?

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
55 0

Instagram sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde Facebook desteğini arkasına alır almaz çok daha hızlı bir şekilde gelişmeye ve ilerlemeye başlayan uygulama kısa bir dönem içerisinde de binlerce hatta milyonlarca yeni kullanıcı kazanmayı da başarmıştı. Söz konusu yeni kullanıcılarla beraber son yıllar içerisinde diğer sosyal medya uygulamalarının başaramadığı kadar da kullanıcı sayısına ulaşan Instagram geçtiğimiz günlerde yayınladığı rapor ile beraber resmi blog sayfasından kullanıcı sayısının 500 milyon rakamını bile geçtiğini açıklamıştı. Sadece 2010 yılından 2022 yılına kadar yani 6 yıllık bir süreçte 40 milyon kullanıcı sayısından 500 milyon kullanıcı sayısına çıkmayı da başaran uygulama tüm bu başarısıyla beraber kullanıcıların da daha fazla ilgisini çekmeye başladı. Hatta öyle ki Instagram’da fenomen olmak da getirdiği kazanç ile beraber neredeyse yeni bir meslek olarak bile adlandırılır oldu.

Söz konusu uygulamada da hal böyle olunca birçok kullanıcının fenomen olmak için özel bir çaba içerisine girdiğini de söylemek gerekiyor. Özellikle fenomen olmak için paylaşılan fotoğraflara da epey bir özen gösterildiği de bir gerçek. Zaman zaman sanat eserine bile dönüşebilen paylaşımlarla beraber birçok kullanıcı da bu resimleri kullanmak isteyebiliyor. Genelde filtrelerle beraber özel olarak hazırlanmış olan manzara resimlerinin de kullanıcıların epey bir beğenisini kazandığını da söylemek gerekiyor. İşte tüm bu sistemle beraber kullanıcıların beğendikleri resimleri indirmeleri içinde bazı püf noktalar var. Genelde tam olarak akıllı telefonlardan kullanım sağladığı için akıllı telefonlar üzerinden kullanılan Instagram uygulaması beğenilen resimler nasıl telefonlara indirilebilir? Daha detaylı olarak inceleyelim.

Instagram Fotoğrafları Galeriye Ekleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak kullanıcıların mini bir program indirmeleri gerektiğini belirterek başlayalım. Bu noktada en çok kullanılan indirmemiz gereken programların başında da Instasave programı geliyor. Hem Android hem de iOS işletim sistemleri için yayınlanan en başarılı Instagram uygulamalarından dan biri olan Instasave uygulamasıyla rahatlıkla fotoğrafları telefonunuza kayıt edebiliyorsunuz. Öncelikle bunun için resmi uygulama mağazasından uygulamayı indirmeniz gerekecek. Hemen ardından ise uygulamanın kısa bir süre yüklenmesini bekliyorsunuz. Tüm bu işlemler bittikten sonra artık fotoğraf kayıt işlemine de geçebilirsiniz.

Bu noktada ilk önce Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Telefondan Instagram hesabımızı açtıktan sonra ise son olarak Instasave uygulamasını da açmanız gerekiyor. Şimdi ise Instagram uygulaması ile doğrudan alt menüde yer alan keşfet butonunu kullanarak ya da doğrudan beğendiğiniz resmin sayfasına giderek beğendiğiniz fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Ardından ise fotoğraf seçil konuma geldiğinde üzerinde yeşil bir tik olduğunu göreceksiniz. Bu işlemden sonra da fotoğrafı indirmek için yukarı da yer alan disket bölümüne tıklıyoruz. Şimdi karşımıza bir onay mesajı gelecek. Onay mesajına da tamam dedikten sonra resim otomatik olarak fotoğraf galerinize de eklenmiş olacak. Artık galeri bölümünden fotoğrafları görüntülemeniz mümkün.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir