nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
224 0

Artık Instagram’da aktif değilsiniz, ancak hesabınızı da silmek istemiyor musunuz? Geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı gösteriyoruz. Instagram’ı belirli bir süre kullanmak istememenizin çeşitli nedenleri olabilir. Ancak uygulamayı doğrudan silerseniz, resimleriniz de kaybolacaktır ki bir noktada pişman olabilirsiniz. İster sadece sosyal medya hayatına ara vermek isteyin, ister örneğin daha aktif kullandığınız ikinci bir Instagram hesabınız olsun talimatlarımızla profilinizi kolayca kapatabilirsiniz.

Bu işlem, Instagram’a dönmek istediğinizde istediğiniz zaman yeniden etkinleştirme seçeneği sunar. Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız, bunu uygulama ile veya PC ya da Mac’inizden yapabilirsiniz. Bu pratik ipucunda, hesabınızı geçici olarak nasıl dondurabileceğinizi veya tamamen nasıl sileceğinizi Instagram Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır? konu başlığı altında açıklıyoruz.

Instagram Hesabınızı Devre Dışı Bırakmak İçin İzlemeniz Gereken Yollar

 • Düşündüğünüzün aksine, hesabınızı doğrudan uygulama üzerinden devre dışı bırakamazsınız. www.instagram.com web sitesi üzerinden girmeniz gerekmektedir. Tarayıcınız üzerinden Instagram web sitesini açın ve giriş verilerinizi buraya girin. Ardından “Oturum Aç” seçeneğine tıklayın.
 • Giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki profil simgesine veya sağ bölümdeki profil fotoğrafınıza veya profil adınıza tıklayın. Profil sayfanıza yönlendirileceksiniz. Burada “Profili düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Profil sayfanıza yönlendirileceksiniz. Burada “Profili düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Bu menüde daha aşağı kaydırın. Sol da kalan bölümde, “Hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıklayın.
 • Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce, devre dışı bırakma için bir neden seçmelisiniz. Bu uygulamayı gerçekleştirmek için sağdaki hesabınızı neden devre dışı bırakmak istediğinizi yazmalısınız. Altındaki oka tıklayın ve birkaç seçenek görünecektir.
 • Daha sonra onay için şifrenizi girmeniz gerekecektir. “Hesabı geçici olarak devre dışı bırak” seçeneğine tıklanır ve hesabınızdan çıkış yapılarak işlem tamamlanır. Hesap artık bir sonraki girişinize kadar askıya alınmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir