nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Hesabını Kaç Kişi Spamlarsa Kapanır?

Instagram Hesabını Kaç Kişi Spamlarsa Kapanır?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
241 0

Instagram hesabını kaç kişi spamlarsa kapanır? Instagram kullanıcıları arasında günde belki de yüz binlerce hesap spam yüzünden kapatılmaktadır. Spam en çok kullanılan şikayet butonudur. Peki kullanıcının Instagram hesabını kaç kişi sapamlarsa kapanır?

Instagram daha huzurlu ve sakin bir ortam oluşturmak amacıyla sapam özelliğini geliştirmiş ve buraya gelen şikayetleri de dikkate almaktadır. Instagram sapam konusunda net bir rakam verilmemekle birlikte eğer Instagram hesabı için ciddi anlamda spam gelmeye devam ederse bunun karşısında kayıtsız kalınmamaktadır. Yani şikayet yoğunluğu fazla olursa Instagram buna göre hesabı kapatmaktadır. Aksi takdirde net bir rakam vermek doğru olmamaktadır.

Tabi ki buna ek olarak eğer yaptığını spam asılsız ve nedensiz bir amaç taşıyorsa Instagram bu kez sizin hesabınızı kapatabilir. Yani her şikayet edilen sapam edilen hesap kapatılacak diye bir şey yok. Instagram hesabını kaç kişi spamlarsa kapanır? Cevabı bu şekilde belirtilmektedir.

Instagram Hesabı Neden Spamlanır?

Instagram kullanıcısının hesabında kural ihlali yapması bunun en büyük nedenidir. Diğer nedenler ve Instagram hesabı neden spamlanır? Sorusunun yanıtları şu şekilde belirtilebilir: Birini taklit etmek amaçlı açılan hesap. Instagram’da olmaması gereken, cinsel içerikli, şiddet içerikli ya da toplum kurallarına aykırı olan durumlar. Kullanıcının yaşının tutmaması yani 13 yaşından küçük olması.

Cinsel içerikler başta olmak üzere istismar ve taciz, zorbalık, dolandırıcılık, sahtecilik, gerçeği yansıtmayan durumlarda da hesap spam edilmektedir.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

Belirtilen bu şikayetlerden dolayı spam alan hesaplar olabilir. Instagram farklı şekilde apam cezaları uygulamaktadır. Yorumlarınız, beğenileriniz, paylaşımlarınız olağan dışı seyrediyorsa bu durumlarda da spam alabilirsiniz. Buna göre Instagram spam nasıl kaldırılır? Öncelik olarak içeriklerinizi topluluk kurallarına uygun seçmelisiniz. Instagram hesabınızı aşırıya kaçmayacak şekilde kullanmalısınız. Kısa sürede çok kişi takip etmemelisiniz.

Yorumlarınızı yazarken titiz davranmalısınız. Spamdan kurtulmak için spam cezası itiraz formu doldurmalısınız. Sizden istenen bilgileri gerçek bilgiler doğrultusunda girmelisiniz ve Instagram tarafından size gönderilen yönergeleri takip edip uygulamalısınız. Instagram hesabını nasıl kullandığınız çok önemli olduğu için Instagram hesabını kaç kişi spamlarsa kapanır? Sorusunun yanıtı rakamla değil hesabınızın içeriği ve kullanım şekliyle belirlenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir