nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram Hesapları Rastgele Askıya Alıyor!

Instagram Hesapları Rastgele Askıya Alıyor!

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 2 dk okuma süresi
172 0

Bazı kullanıcılar sosyal medya uygulamasına erişemediklerini ve hesaplarının askıya alındığının kendilerine bildirildiğini söyledi. Uygulamanın arkasındaki şirket Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü söyledi.

Birçok Instagram kullanıcısı Pazartesi günü, topluluk kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle hesaplarının askıya alındığına dair bir bildirimle uyandı. Birkaç saat içinde, bazıları erişimlerinin geri yüklendiğini bildirdi ve uygulamanın arkasındaki şirket erişimin akşam saatlerinde normale döndüğünü söyledi. Uygulamada Cadılar Bayramı fotoğraflarını yayınlayamayan kullanıcılar Twitter ve diğer platformlarda cevap ararken, birçoğu Instagram tarafından belirtilen ihlallerin ne olabileceği konusunda hiçbir fikirleri olmadığını söyledi.

Instagram’dan Açıklama Geldi

Uygulamanın ana şirketi Meta, dünyanın farklı bölgelerindeki kullanıcıların hesaplarına erişimde sorunlar yaşadığını doğruladı, ancak bir sözcü yaptığı açıklamada bu sorunların çözüldüğünü söyledi. “Açıklamada, “Bugün erken saatlerde, bir hata bazı Instagram kullanıcılarının Instagram hesaplarına erişimde sorun yaşamasına neden oldu.

“Bu durum, az sayıda hesabın kendilerini takip eden kişi sayısında geçici bir değişiklik görmesine yol açtı. Sorunu, etkilenen herkes için mümkün olan en kısa sürede çözdük ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” Şirket, askıya almalardan kaç kişinin etkilendiğini söylemedi. Birçok kişi bu sorunun fotoğraf paylaşım platformundaki geçmiş kesintilerden farklı olduğunu, çünkü hesaplarına erişememek yerine hesaplarının askıya alındığının kendilerine bildirildiğini belirtti. Bildirimi alan kullanıcılara 30 gün içinde karara itiraz etme seçeneği sunuldu. Bildirimde “Hesabınızı onaylayamazsak, kalıcı olarak devre dışı bırakılacaktır” ifadesi yer aldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir