nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Hikayelerini Adınız Gözükmeden Nasıl İzleyebilirsiniz?

Instagram Hikayelerini Adınız Gözükmeden Nasıl İzleyebilirsiniz?

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
47 0

Instagram uygulaması Facebook’tan sonra en fazla tercih edilen sosyal medya platformudur. Hikaye işlevi de çok popülerdir. Tek dezavantajı hikayelerin anonim olarak görüntülenememesidir. Ancak iki hileyle, kullanıcılar görünmeden de hikayeleri görüntüleyebilirler. Bir kişinin veya yabancının Instagram hikayesini anonim olarak görüntülemek istemenin birçok nedeni vardır. Instagram bu özelliği Snapchat‘ten kopyalayıp kullanıma sunduğundan beri giderek daha popüler hale geldi.

Facebook’a ait olan hizmet, son zamanlarda özelliğe tekrar tekrar yeni işlevler ekledi. Ancak, Instagram’da bir Hikayeye baktığınız anda, Hikayeyi oluşturan kişi bunu görebilir. Ayrıca çoğu insan Hikayelerini kimlerin görüntülediğine de bakıyor. Ancak Hikayeleri görüntülemek ve yine de fark edilmemek için kullanabileceğiniz birkaç numara var. Instagram Hikayelerini Adınız Gözükmeden Nasıl İzleyebilirsiniz? Yazımız sizlerle.

Instagram Hikayelerini Anonim Olarak Görüntülemek İçin Neler Yapılır?

Chrome Uzantısı

Google’ın Chrome tarayıcısı için, kullanıcıların Instagram hikayelerini adınız gözükmeden izlemenize olanak tanıyan “Chrome IG Story” uzantısı bulunmaktadır. Ücretsiz uzantı ile işlevden biraz daha fazla yararlanabilirsiniz. Örneğin, eklenti ile çevrimiçi arkadaşlarınız fark etmeden Instagram hikayelerini de görüntüleyebilirsiniz. Bu, akıllı telefondaki Instagram uygulamasında çalışmaz. Instagram hikayeleri sağ tıklanarak bilgisayara da kaydedilebilir.

Storiesdown.com

Nispeten yeni ve daha da pratik olan web sitesi “storiesdown.com”. Burada, kullanıcıların Instagram hikayelerini görüntülemek veya indirmek için bir hesaba bile ihtiyaçları yoktur.

Kullanıcıyı Engelleyin

Kulağa biraz radikal geliyor, ancak kullanıcıyı engellemek, bir hikayeyi incelemek ve profilinizin yayını gören hesaplar listesinde görünmemesi için çok basit bir numaradır. Bu yöntemin işe yaraması için iki şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Birincisi, hikayeyi görmek istediğiniz hesabın arkadaşı olmanız, ikincisi ise çok hızlı olmanız gerekiyor. Yayını görür görmez derhal o profile erişmeli ve yayını engellemelisiniz. Bu şekilde, o kullanıcı için artık var olmadığınızdan verileriniz artık görüntülenmeyecektir. Ayrıca, hesabın kilidi açıldıktan sonra, içeriği görüntüleyen kullanıcılar listesinde tekrar görüneceğinizi unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir