nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Kullanıcı Adının Değiştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Kullanıcı Adının Değiştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
71 0

Son yılların açık ara en çok ilgi çeken uygulamalarından birisi Instagram olarak biliniyor. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak aldığı güncellemeler beraber daha çok kullanılmaya başlayan uygulama son olarak 500 milyon kullanıcı sayılarını da geride bırakmayı başarmıştı. Tabi Instagram’ın ilk yayınlandığı dönemlerden bu döneme kadar tek değişen yönü kullanıcı sayıları da olmadı. Bunun dışında ilk sürümden bu yana söz konusu sosyal medyanın birçok yeni özellik kazandığını da söylemek gerekiyor.

Sonradan Instagram’a eklenen özelliklerden birisi de kullanıcı adı değiştirme özelliği. Bu özellik sayesinde hesabınızı açtığınızda tercih ettiğiniz kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz. Fakat bazı durumlarda kullanıcı adı değiştirseniz bile eski kullanıcı adı hesabınızda gözükebiliyor. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz bakalım.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor; Instagram hesabınızda kullanıcı adınızı değiştirmenize rağmen profilinizde eski kullanıcı adınız gözüküyorsa bunu sadece siz görebiliyorsunuz. Yani takipçileriniz ve hesabınıza giren kullanıcılar yine doğrudan değiştirdiğiniz kullanıcı adınızı görüyor. Profilinizde yer alan kullanıcı adınızın değişmemesi durumu ise ön bellek sorunundan kaynaklanıyor.

Ön bellekte eski kullanıcı adı kaldığı için böyle bir sorun ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Sorunu çözebilmek için ise tercih edebileceğiniz de birkaç farklı yöntem var. Bunlar arasında en sık kullanılanı ise “uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek.”

Bu işlem için öncelikle uygulama menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Instagram uygulamasına basılı tutup doğrudan alt kısımda çıkan çöp kutusu işaretine uygulama kısayolunu taşımanız gerekiyor. Bu işlemden sonra uygulama silinecektir. Yeniden yükleme işlemi içinde resmi uygulama mağazanızı kullanmanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir