nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. Instagram Notlar Özelliğini Kullanıma Sundu!

Instagram Notlar Özelliğini Kullanıma Sundu!

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
174 0

Meta’ya ait bir mesajlaşma platformu olan Instagram Notlar Özelliğini Kullanıma Sundu! Bu özellik, kullanıcıların 60 karakter sınırına sahip kısa notlar oluşturmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar tarafından oluşturulan notlar DM bölümünde takipçiler tarafından görülebilecek ve tıpkı Instagram hikâyelerinde olduğu gibi Notlar da 24 saat sonra kaybolacak. Takipçilerin gönderdiği yanıtlar ise kullanıcılara DM olarak görünecek.

Instagram Notlar Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Şimdiye kadar Instagram’ın Notlar özelliği, ortak bir duygu olarak kullanıcılardan karışık bir tepki almayı başardı. Bu özelliğin bilgi paylaşmanın daha az rahatsız edici bir yolu olması amaçlanıyor. Şu anda, kullanıcılar bir seferde yalnızca bir not gönderebiliyor ve bunu bir önceki notun 24 saati geçmeden yaparlarsa, mevcut not otomatik olarak silinecek.

Instagram’ın Notlar özelliğini nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Instagram uygulamasının en son sürümüne güncelleyin.
 • Instagram uygulamasını açın.
 • Şimdi, DM bölümüne gidin.
 • Şimdi, ‘Notunuz’a dokunun. Aklınızdan geçen her şeyi yazın.
 • Notunuzu kiminle paylaşmak istediğinize bağlı olarak, geri takip ettiğiniz Takipçiler veya yakın arkadaşlar arasından seçim yapın.
 • Paylaş’a basın ve işlem tamamdır.

Instagram Çıplaklık Koruması Özelliğini Getiriyor!

Bu arada, Meta’ya ait bir mesajlaşma platformu olan Instagram’ın, kullanıcıları doğrudan mesajlarında (DM’ler) istenmeyen çıplak görüntüler almaktan koruyacak bir kullanıcı güvenliği özelliği geliştirmek için de çalıştığı bildirildi. Cyberflashing’in insanları taciz etmeyi kolaylaştıran bir suç olduğu bildiriliyor. Raporlara göre Instagram, bu tür çevrimiçi davranışları filtrelemek amacıyla, insanları müstehcen içerikten koruyacak bir özellik geliştiriyor.

The Verge’e göre Meta, bu özelliğin henüz geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olduğunu doğruladı. ‘Çıplaklık Koruması’ özelliği, 2021 yılında instagram tarafından başlatılan Gizli Kelimeler özelliğine benziyor. Gelecek özellik, kullanıcıların rahatsız edici içerik içeren doğrudan mesaj isteklerini otomatik olarak filtrelemelerine olanak tanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir