nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Priv Hesabı Nedir?

Instagram Priv Hesabı Nedir?

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
176 0

İnternetin hayatımıza girmesiyle artık 7’den 77’ye hepimizin elinde telefon bulunmakta ve sosyal medyada çok sık vakit geçirmekteyiz. Bunlardan en çok tercih edileni hiç şüphesiz tabi ki Instagram’dır. Instagram hesabında kimimiz sadece kendisini paylaşırken kimimiz ise sadece gezdiği yerleri paylaşmakta. Son zamanlarda ‘’Priv Hesap’’başlığı altında birçok kişi kendi profilinin yedeğini oluşturmaktadır. Instagram Priv Hesabı Nedir? Sorusunun cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni oluşan bu ‘’Priv’’ terimi artan sosyal medya kullanımıyla birlikte son zamanlarda oldukça revaçta. Resim ve videolarınızı ister yakın çevrenizle isterseniz herkesle paylaşabileceğiniz bu platformu kullanmayanınız yoktur. Instagram için yeni eklenen bu Priv kelimesi kendi hesabınızın dışında ek bir hesap açmak anlamına geliyor. Ünlülerin çok sık kullandığı bu Priv hesabı yalnızca yakın çevrenizle paylaşabileceğiniz bir hesaptır.

Priv Hesabı Ne Demek?

Gençler tarafından çok sık kullanılan Instagram uygulaması her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Kişinin kendi hesabının yanında bir de ek olarak açtığı Priv hesabında yalnıza yakın çevresinin olması kişinin daha rahat gönderiler paylaşmasını sağlıyor. 2. Hesap niteliğinde olan bu Priv hesabını kullanan kişiler her geçen gün artıyor. Özellikle de ünlülerin kullandığı bu hesapları izin verilmediği sürece görmeniz mümkün olmuyor.

Instagram Priv Hesabı Ne Anlama Geliyor?

Kendi adınıza priv hesabı açabilir yalnızca yakın çevrenizle gönderilerinizi paylaşabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise kendi isminizi gizleyerek farklı paylaşımlarda bulanabilirsiniz. Genel de fake hesap olarak açılsa da kimliğiniz gizli bir şekilde paylaşımlar yapmak çoğu insanın tercih ettiği bir yöntemdir. Priv hesaplarında çoğunlukla eğlenceli hikâye ve gönderiler paylaşabilir arkadaşlarınızla eğlence dolu anlar yaşayabilirsiniz. Fotoğraf ve videolarınızı görmesini istemediğiniz insanları Priv hesabında bulundurmayabilir rahatlıkla gönderilerinizi atabilirsiniz. Böylelikle özel fotoğraflarınızı yalnızca yakın çevreniz görmüş olacaktır. Instagram’ını iş yapmak amacıyla kullanan insanlar ise yedek bir priv hesabı açıp yakın arkadaşlarıyla eğlence amaçlı kullanabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir