nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 15 Serisi İçin Gelmesi Beklenen Özellikler

iPhone 15 Serisi İçin Gelmesi Beklenen Özellikler

khaleesi khaleesi - - 5 dk okuma süresi
71 0

Apple her yıl yeni bir iPhone serisi tanıtıyor ve bu tanıtım Apple takvimindeki en önemli olay. Her ne kadar Mac satışları artıyor ve Apple’ın hizmetlere olan ilgisi artıyor olsa da, iPhone satışları şirketin portföyünün merkezinde yer alıyor ve Apple Watch ve AirPods gibi aksesuarlar için itici güç görevi görüyor.

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro henüz raflarda yerini almış olabilir, ancak gelecek yılın iPhone 15 serisinde neler olacağına dair söylentiler şimdiden artmaya başladı. İşte şu ana kadar duyduklarımız ve Apple’ın yakın geçmişine dayanarak iPhone 15 Serisi İçin Gelmesi Beklenen Özellikler yazımız sizlerle.

iPhone 15 Ultra

Apple, Apple Watch Ultra’yı tanıttığına göre, şirketin bu markayı iPhone 15 Ultra ile iPhone serisine de taşıyacağına dair söylentiler var. Şimdiye kadar çıkan söylentiler bundan ibaret. Varsayım, iPhone 15 Ultra’nın “Pro Max” varyantı için kullanılan marka olacağı ve onu farklılaştırmak için bir tür yeni özellik olacağı yönünde. Apple bunu daha önce iPhone 12 Pro’dan biraz daha iyi bir kameraya sahip olan iPhone 12 Pro Max ile yapmıştı.

Bu nedenle çoğu insan kameranın bir kez daha yeni Ultra telefonu diğerlerinden ayıran özellik olmasını bekliyor, muhtemelen daha iyi bir periskop telefoto kamera beklenmektedir. Söylenti değirmeninde Apple’ın Ultra versiyonunu nasıl öne çıkarabileceğine dair daha hızlı şarj veya daha fazla depolama alanı gibi pek çok fikir var, ancak bunların çoğu herhangi bir kanıtla desteklenmiyor.

iPhone 15 Tasarımı

Mevcut söylentiler iPhone 15 serisinin iPhone 14 serisinden çok farklı görüneceğini gösteriyor. Pro modellerinde aynı şekil ve düz kenarların yanı sıra büyük boyutlu kameralar bekliyoruz. Aynı dört boyutu da görmeyi bekliyoruz: 6,1 inç ve 6,7 inç standart iPhone 15 ile birlikte 6,1 inç ve 6,7 inç iPhone 15 Pro.

Düğmeler

Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan bir söylentiye göre Apple, iPhone SE’deki Ana Ekran düğmesine benzer şekilde iPhone 15 Pro ve Ultra modelleri için katı hal düğmelerine geçebilir. Kuo, Apple’ın tıklanabilir bir düğme hissini taklit etmek için telefonun her iki tarafına bir çift Taptic motor ekleyeceğini söylüyor.

USB-C

AB, telefonlar da dâhil olmak üzere çoğu taşınabilir elektronik cihazın şarj bağlantı noktaları için USB-C standardına geçmesini zorunlu kılıyor (eğer varsa – Apple Watch gibi yalnızca kablosuz olarak şarj olan cihazların USB-C bağlantı noktası eklemesine gerek yok). Apple’ın zaman içinde birçok üründe geçiş yapması gerekecek ve Avrupa için özel USB-C sürümleri yapmak yerine, yakın zamanda 10. nesil iPad ve Siri uzaktan kumandada gördüğümüz gibi muhtemelen dünya çapında her şeyi değiştirecek.

Tüm iPhone 15 modellerinin bir USB-C portu ile gelmesi bekleniyor. Mevcut iPhone’larda USB-C güç adaptörleri kullanılıyor, dolayısıyla bu durum değişmeyecek, sadece USB-C – Lightning kablosu ve iPhone’un kendi üzerindeki bağlantı noktası değişecek.

Dinamik Ada

Pro olmayan iPhone’ların ekranında yapılan önemli bir değişiklik de Dinamik Ada’nın iPhone 14 Pro’da önemli bir arayüz öğesi olarak kullanılan hap şeklindeki kamera oyuğu) tüm iPhone 15 modellerine gelecek olması. Bu da Pro olmayan iPhone’ların da aynı görünüme ve arayüze sahip olacağı anlamına geliyor. Ancak bunun iPhone 15’in her zaman açık bir ekrana ya da ProMotion’a sahip olacağı anlamına gelmediğini unutmayın. Bu özelliklerin şu anda Pro modellere özel olduğu söyleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir