nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. İstanbul’da Çocuklarınız İle Gidebileceğiniz Ücretsiz Müzeler

İstanbul’da Çocuklarınız İle Gidebileceğiniz Ücretsiz Müzeler

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
2 0

İstanbul gerek kültürel gezi olarak gerekse metropol şehir olmasından dolayı gezilecek görülecek yerler alternatifi çok fazladır. Bunlardan en başta gelenleri müzelerdir. Müze gezisi çocuklar üzerinde çok fazla olumlu katkı sağlamaktadır. Çocuklarda gözlem yeteneği gelişir. Kültürel mirasa sahip çıkma bilinci oluşur. Kültür sanat şehri olan İstanbul birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. İşte İstanbul’da çocuklarınız ile ücretsiz gidebileceğiniz müzeler.

Avrupa Yakasındaki Ücretsiz Müzeler

İstanbul’da çocuklarınız ile gidebileceğiniz ücretsiz müze alternatifi çok fazladır. Bu yazıda en çok tercih edilen müzeleri sıraladık. İşte Avrupa yakasındaki ücretsiz müzeler.

İstanbul PTT Müzesi

Eminönü’nde büyük postanenin arkasında, alt katında bulunur. Giriş saatleri hafta içi her gün 08.30 – 12.30 / 13.30 – 17.30 saatleri arasındadır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi

Türkiye’nin ilk modern ve sanat müzesi özelliğini taşır. İçerisinde sergi salonu,  kütüphane, sinema, fotoğraf galerisi, restoran ve mağaza bulundurur. 12 yaş altı çocuklar için ücretsizdir. Tophane / Beyoğlu’nda bulunur. Pazartesi günler kapalıdır. Salı – Pazar günleri 10.00  – 18.00 saatleri arasında, Perşembe ise 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Sakıp Sabancı Müzesi

Emirgan’da bulunur. Müze’de birçok koleksiyon bulunmaktadır. Bunlar: Resim Koleksiyonu, Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu, Mobilya ve Dekoratif Eserler Koleksiyonu bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok etkinliği içinde barındırır. Salı günleri 10.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsizdir.

Anadolu Yakasındaki Ücretsiz Müzeler

İstanbul’da her iki yakada da gezilebilecek ücretsiz müzeler vardır. Anadolu yakasındaki İstanbul’da çocuklarınız ile gidebileceğiniz ücretsiz müzeler.

Uçurtma Müzesi

Üsküdar’da bulunuyor. Girişi ücretsizdir. Türkiye’deki ilk ve tek uçurtma müzesidir. Müzeye ziyaret etmeden önce randevu alınması gerekiyor (kalabalık oluşmaması için). Hem yetişkinler hem de çocuklar için interaktif bir şekilde gezilebilir.

Müze Gazhane Çocuklar için Atölyeler ve Bilim Merkezi

İçerisinde çeşitli etkinlik ve atölyeler barındıran bir alandır. Hasanpaşa / Kadıköy’de bulunur.

Masal Müzesi

Türkiye’de bir ilk olan müzedir. Kartal’da bulunur. Girişleri ücretsizdir. Müze içerisinde birçok masal kahramanının heykeli bulunmaktadır. Hafta içi: 09.00 – 17.00 Hafta sonu: 09.30 – 18.00 saatleri arasında müzeye giriş yapılabilir. Pazartesi günleri kapalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir