nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. İtalya’da Az Bilinen Muhteşem Yerler

İtalya’da Az Bilinen Muhteşem Yerler

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
98 0

İtalya denildiği zaman genellikle herkesin aklına ilk olarak Floransa, roma, Milano, Pisa ve Venedik gibi şehirler gelir. Fakat, İtalya sadece bunlarla sınırlı kalmayacak kadar güzel bir ülkedir. İtalya’da az bilinen muhteşem yerler hakkında sizlere detaylı bilgi verdiğimiz yazımızdan sonra yeni bir tatil planı çizeceğinize eminiz.

Napoli

Aslında Napoli’de sizlere saydığımız şehirlerin çok gerisinde kalan bir şehir değildir. Kültür, yeme – içme ve tarih bakımında oldukça zengin bir şehirdir. Aynı zamanda İtalya’yı gerçekten İtalya yapan şeylerin en hasını Napoli’de bulabilirsiniz. Futbol, opera, din, pizza ve kendine özgün özellikleriyle Napoli muhteşem bir şehirdir.

Torino

Kuzey İtalya’nın Piyemonte bölgesinin başkenti olan Torino, Alplerle çevrilidir. Aynı zamanda Po Nehri’nin hemen sol kıyısında yer alıyor. Torino’nun zarif tarihi kafeteryaları, Arnavut kaldırımıyla döşenmiş olan sokakları, sanat galerileri ve çarşıları onu görülmesi gereken şehirler arasına almaktadır.

Cenova

Cenova, İtalya’nın en işlek limanı konumundadır. Şehrin zenginliği ise tarihsel olarak denizcilik geleneğine dayanmaktadır. Modern yapılarla tarihi yapıların, modern ile gelenekselin uyum içerisinde olduğu bir şehir olduğunu söyleyebiliriz.

Bologna

İtalya’da Kuzey Emilia – Romagna bölgesinde yer alan Bologna, eğer belli başlı bir ülkede olsaydı adından çok daha fazla söz ettirebilirdi. Baktığımız zaman daha fazla turist çekmesi gereken bir yer olduğunu görebiliyoruz. Umberto Eco’nun şehri gerek kiliseleri gerek sarayları, müzeleri ve kuleleriyle orta çağın estetiğini en ince ayrıntısına kadar gözünüzün önüne seriyor.

Palermo

Palermo’nun Sicilya bölgesinde yer alan en müreffeh şehirlerden birisi olmadığını görebiliyoruz. Aynı zamanda karmaşık bir şehir olması ve trafiğinin olması turistlere pek hitap etmiyor. Aslında bakıldığı zaman bu durum şehrin bir karakteri olmuş durumdadır. Şehrin barok tarzında olan mimarisi de aynı görkeme sahiptir.

Ferrara

Şehrin en küçük tarihi kent olduğunu söylesek yalan olmaz. Şehirde Ronesans döneminin bütün güzelliğini görebilirsiniz.

Bergamo

Güzel, sarmal, küçük ve biçimli bir şehir olan Bergamo’nun sokaklarında yürümek ve dünya çapında ün salmış olan İtalyan dondurmasını yemek çok zevkli olacaktır. Şehirde yer alan İtalyan göllerini ve Lombardiya kırsalını keşfetmek ise mükemmel bir başlangıç olacaktır.

Siena

İtalyanlar genellikle İtalyan olmayan kişilere gezip görmesi için Siena şehrini önermektedir. Şehir neredeyse Florensa ile rekabet edebilecek bir estetiğe de sahiptir.

Treviso

Treviso şehri Venedik’e yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Venedik kadar meşhur bir şehir olmasa da kendiside gerçekten güzel bir kanal şehridir. Küçük kanalların yanlarında yer alan güzel ve küçük bahçeler, kıvrımlı dar sokaklarla beraber mutlaka gitmeniz gereken şehirler arasındadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir