nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. İyi Oynamak Adına PUBG Taktikleri

İyi Oynamak Adına PUBG Taktikleri

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
4 0

PUBG, oyununda ilk ona kalmak aslında çok basit bunun birkaç yolu var elbette biri pasif kalarak saklana saklana gelmek diğer seçenek ise ölümüne savaşıp zevkin dibine vurmak. Oyuna ilk başladığımız zamanlar pasif kalsak da ilerleyen zamanlarda tam bir savaşçı gibi korkusuz ölümüne oynamaya başladık. Elbette şans çok önemli silah bulma gibi durumlar falan ayrı tutarsak bunun dışında da bilmemiz gereken bazı ipuçları var. Sizler için PUBG Taktik listesini paylaşıyoruz.

PUBG Taktik Listesi

Zehirli alandan kaçarken veya ateş altındayken kaçmak isterseniz eğer X tuşuna basarak silahınızı sırtınıza alıp koşmak sizi daha da hızlandıracaktır. Oyun içerisinde bir araçtayken Shift tuşuna basarsanız araç daha hızlı gidecektir. Fakat daha hızlı gitmenin de dezavantajları mevcut bunlar daha fazla ses çıkarması ve benzinin daha hızlı gitmesine neden olacaktır. Oyun alanı git gide küçüldüğünde çimli bir arazideyseniz mutlaka yere uzanmalısınız. Aksi takdirde bulunmanız diğer oyuncular tarafından çok kolay olacaktır. Bir kasabaya indiğinizde eve girdikten sonra girdiğini kapıyı kapatın. Bunu belki de çok yaşamış olabilirsiniz. Hiç girilmemiş olarak gördüğünüz bir yere girip arkadan vurulmak çok üzücü bir durum.

Girdiğini kapıları kapatarak başka oyunculara sizde bu hissi yaşatabilirsiniz. Ses kasmayı unutmayın. Birden fazla oyuncuyla mücadele ediyorsanız eğer size en yakın olan ile ilgilenin ve iyi bir şekilde konumlanın. Diğerlerini fazla takmayın onlara odaklanırsanız yakındaki sizi direk halledecektir zaten. Uçaktan atılan Drop denize düşmüşse eğer C tuşuna basarak suyun içine girebilirsiniz. Suda vurulmanız çok daha zorlaşacaktır.

Hayatta Kalmak Adına Mücadele Et!

Bir yere saklandıktan sonra oradan çıkmayı düşünürken Alt tuşuna basarak etrafınıza bakınız, etrafı kontrol ettikten sonra çıkmanız daha hayırlı olacaktır. Yüksek bir yere çıkmaya çalışırken sabit durup atlamak yerine az geri çekilip hızlı koşarak zıplayın bu şekilde kolayca çıkabilirsiniz. Oyun içerisinde camdan atlayan insanları elbette görmüşüzdür. Bu ciddi anlamda oyunda bizi bir sıfır önde kılıyor. Bunu yapmak için atlanılacak olan camda kesinlikle tel olmamalı. Atlayacağınız cama doğru hızlıca koşun yaklaştıktan sonra Space ve C tuşuna aynı anda basın bu şekilde kolayca camdan geçebileceksiniz. İlk denemelerde başaramayabilirsiniz fakat pes etmeyin elbet başaracaksınız. Zorlanıyorsanız eğer bunu kullandığınız farenin Macrosu ile de halledebilirsiniz.

Oyuncularla çatışmaktan korkmayın, korkmak genelde ölümü getiriyor. Gördüğünüz oyuncuları öldürmeye çalışın elbette bunu bodoslama yapmıyoruz. Eğer bir dürbününüz varsa uzaktan indirebilirsiniz eğer yoksa gizlice adama yaklaşmaya çalışın. Şunu da aklınızdan çıkarmayın yakından saldıracağınız zamanlarda silahınızı otomatik moduna almak hızlıca öldürmenizde daha yararlı olacaktır. Eğer gördüğünüz düşman küçük bir kulübe içerisindeyse onu bir bomba ile kolayca alt edebilirsiniz.

Oyunda sizi daima önde tutacak bilgi ise harita bilgisidir. Oyunu oynadığınız süre içerisinde daima farklı yerlere inin ve oyun içerisinde bulunan yerlerin hepsi hakkında bilgi sahibi olun. Oyunda son 10 içerisindeyseniz eğer ve fark edilmemişseniz orada bekleyin. Oyuncular birbiriyle kapışırken sadece izleyin. Eğer ateş ederseniz sizin yerinizde belli olacaktır ve oyuncuların gözü sizin üzerinize dikilecektir.

Oyun içerisinde almış olduğunuz silahlar aynı mermileri kullanmamasına dikkat ediniz. Aksi takdirde merminiz su gibi akıp gidecektir. Oyuna gelecek yenilikler ve oyuncuları diğer oyunculardan üstün kılacak bazı teknik bilgiler ilerideki PUBG Taktik başlıkları altında paylaşılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir