nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kahve Selülit Yapar Mı?

Kahve Selülit Yapar Mı?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
50 0

Kadınların hemen hepsinin korkulu rüyası olan selülit, yetişkin kadınların ortalama %80’inde görülen bir rahatsızlıktır. Erkeklerin metabolizmalarının daha hızlı olması, erkeklerde selülit oluşumunun daha az olmasını sağlarken, kadınlarda bu, oldukça korkulan ve sık görülen bir hastalıktır. Ciltte portakal kabuğu görünümü yaratan selülit, su eksikliği ve yağ fazlalığı gibi durumlarda görülür. Selülit ile en çok merak edilen sorulardan biri de, kahvenin selülit yapıp yapmadığıdır. Birçok kadın, özellikle çalışma hayatının içinde olan kadınlar, güne daha zinde başlamak ya da gece geç saatlere kadar çalıştığından, hemen kahveye başvururlar. Peki, Kahve Selülit Yapar Mı?

Kahve Tüketimi Sıklığı

Aslına bakarsanız, bol su içtiğinizde, bol hareket ettiğinizde ve yediklerinize dikkat ettiğinizde, selülit oluşumu genetik olmadığı durumlarda hemen hemen imkansızdır. Ancak, kahve tüketimi günde 2 bardaktan fazla olan kadınlarda, selülitin daha fazla görüldüğü söylenmektedir. Bu nedenle, eğer selülite eğilimli bir vücudunuz varsa, kahve tüketimine dikkat etmenizde yarar var. Ancak kahveden vazgeçemeyenlerdenseniz, gün içerisinde en az 2.5-3 litre su tüketerek, selülit oluşumunu yüksek oranda engelleyebilirsiniz.

Kahve Nasıl İçilmeli?

Kahve, şekersiz ve süt tozu olmadan tüketildiğinde, oldukça masum bir içecekken, özellikle krema, çeşitli tatlandırıcılar ve şuruplarla tatlandırıldığında, sağlık ve selülit açısından oldukça tehlikeli bir hal alır. Bu nedenle, kahveyi sadece şeker, ya da sadece süt ile birlikte tüketmenizde yarar var. Türk kahvesi tüketenlerdenseniz, orta yerine az şekerli ya da şekersiz Türk kahvesi tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir