nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Karaciğer Yağlanması ve Zehirlenme Belirtileri

Karaciğer Yağlanması ve Zehirlenme Belirtileri

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
4 0

Karaciğer beynimizin sonra vücudun en ağır organlarından biridir. Vücutta biriken glikoz ve çeşitli toksinleri temizlemek karaciğerin önemli fonksiyonudur. Odur ki, karaciğer sağlığına özellikle dikkat etmek gerekir. Dengeli beslenmek, sigaradan uzak durmak karaciğer zehirlenmesini önleyen en önemli adımlardandır.

Karaciğer zehirlenmeye başladığında organizmanızda belli belirtiler vermeye başlar. Bu ise ciddi hasara yol açabilir. Sagligafaydali.com olarak okuyucuları karaciğer zehirlenmesini gösteren belirtiler hakkında bilgilendireceğiz.

Sararmış Cilt

Ellerde, gözlerde, ciltte ve tırnaklarda olan sarılığın nedeni safra pigmentinin organizmada toplanmasıdır. Karaciğer düzgün çalışmıyorsa vücutta biriken bu zehirli maddeleri dışarı atamıyor. Bu da karaciğer zehirlenmesi ve cilt renginin soluklaşması ile sonuçlanır.

İdrar ve Salgılarda Meydana Gelen Renk Değişiklikleri

İdrarın normalden daha açık ve koyu dâhil salgıların normalden daha açık veya koyu olması karaciğer zehirlenmesini gösterir. Bu nedenle salgı ve idrar renginde değişiklik durumunda mutlaka doktora başvurun.

Cilt Duyarlılığı ve Kaşıntı

Cildinizde sanki bir şeylerin dolaştığını hissediyor ve onu kaşımak istiyorsanız, bu belirti karaciğer yeterince çalışmadığını ve toksin maddelerin çok biriktiğini bildirmektedir.

İshal

Yemekten sonra durumunuz kötüleşiyor ve hemen tuvalete gitme ihtiyacı hissediyorsanız, bu, karaciğer zehirlenmesinin belirtisidir. Özellikle sık sık ishal olmak sıvı kaybına işaret ediyor.

Karaciğer Yağlanmasına Karşı Maydanoz ve Limon Suyu Kürü

Sağlıksız beslenme sonucu oluşan karaciğer yağlanması ise kalp-damar hastalıklarının riskini artırır. Aynı zamanda karaciğer yağlanması ciltte kaşıntı ve döküntü, midede şişkinlik ve hazımsızlık, gözlerde kızarıklık ve kaşıntı, hemoroide, hafızanın zayıflaması, kötü ağız kokusu gibi sorunlar yaratır. Karaciğer yağlanmasına karşı vereceğimiz maydanoz e limon kürünü kullanın.

15 adet kadar maydanozu sapıyla beraber ellerinizle parçalayarak blendere atın. Daha sonra blendere iki yemek kaşığı kadar limon suyu ve yarım bardak su ilave edin ve blendere çalıştırın. İyice karışan limonlu maydanoz kürünü 15 gün boyunca her sabah kahvaltıdan yarım saat kadar önce tamamını için. !5 gün boyunca bunu uyguladıktan sonra bir hafta ara verin tekrar 15 gün boyunca bu kürü uygulayın. Beş veya altı y boyunca durumunuza bakarak devam edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir