nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Kışı Boş Geçirmek İstemeyenler İçin; Türkiye Kayak Merkezleri

Kışı Boş Geçirmek İstemeyenler İçin; Türkiye Kayak Merkezleri

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
110 0

Yaz aylarında yoğun bir tempo ile çalışan bu yüzden de bir türlü tatile gitme fırsatı bulamayan kişiler kış mevsiminin gelmesiyle beraber kış tatili yapmaya karar verdi. Sıcak havalardan hoşlanmayan kişiler de kış turizminin başlamasıyla tatil planlarını yapmaya başladılar. Yazımızda sizlere birbirinden güzel Türkiye kayak merkezleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bursa – Uludağ

Uludağ, ülkemizin en popüler kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Bursa’nın en önemli tatil mekanlarından olan Uludağ’ın yıllardır kayak konusunda önemini yitirmediğini söyleyebiliriz. Dağ üzerinde yer alan tesisleri, rüya gibi bir kış tatili geçirmek için tercih edebilirsiniz. Ülkemizdeki ünlü otellerde konaklama imkanınız olduğu gibi bütçenize uygun pansiyonlarda kalma ihtimaliniz de vardır. Uludağ’ın en önemli özelliklerinden birisi ise; gündüz kayak yaparken gece ise yer alan gece kulübü ve barlarda eğlenebilirsiniz.

Erzurum – Palandöken

Palandöken Kayak Merkezi, 1993 yılından beri kış turizminde aktif olan noktalar arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere Erzurum ülkemizin en soğuk illeri arasındadır. Palandöken Kayak Merkezi 70 kilometrelik bir alan üzerine oluşturulmuştur. Gezi Yaylası, Konaklı ve Erzurum Boğası şeklinde üç tane kayak pisti yer alıyor. Yılın 5 ayı kayak yapma imkanınız vardır.

Gümüşhane – Zigana Dağları

Zigana Kayak Merkezi, son yıllarda çok fazla ünlenmesiyle beraber kış turizminde önemli bir yere sahip olmaya başladı. Zigana dağları bembeyaz görüntüsüyle sizlere bütün yıl boyunca içinizde biriktirdiğiniz kötü enerjiyi atmanızda yardımcı olacaktır. Sporcu ve tatilcilerin akın ettiği Zigana’da Kasım ve Nisan ayları arasında kış tatilinizi yapabilirsiniz.

Kocaeli – Kartepe

İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmak istemiyorsanız fakat yine de bir kış tatiline ihtiyacınız varsa Kartepe Kayak Merkezi tercih etmeniz gereken noktaların arasında yer alıyor. Merkez normalde dört mevsim açık fakat yer alan otellerde kayak sezonunda yer bulmak çok zordur. Bu yüzden önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Merkezde kayak ekipmanları ve kıyafetlerini uygun fiyatlara kiralama imkanınız vardır.

Bolu – Kartalkaya

Kartalkaya, ülkemizin sayılı kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Bolu’nun Köroğlu Dağları’nda yer alan mükemmel bir tatil noktasıdır. Merkez Aralık ve Nisan aylarında hizmet vermektedir. Kartalkaya’da kar kalınlığının 3 metreye ulaşması ve zirvenin 2 bin 200 metre yükseklikte olması tatilcileri kendisine hayran bırakmaktadır. Merkezde yer alan oteller 2 bin metre yükseklikte yer almaktadır. Bu yüzden konaklamak isteyen kişilerin teleferiğe binmesi gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir