nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Kolayca İngilizce Öğrenmenin 5 Etkili Yolu

Kolayca İngilizce Öğrenmenin 5 Etkili Yolu

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
164 0

1. Etrafınızı İngilizce Unsurlar İle Çevreleyin

İngilizce öğrenmek için İngilizce konuşulan bir ülkede olmanıza gerek yok. İngilizceyi günlük hayatınıza dâhil etmenin yollarını araştırabilirsiniz. Alışveriş listelerinizi İngilizce bir şekilde yazın, İngilizce gazeteler okuyun, İngilizce radyo istasyonları dinleyin ve İngilizce kitaplar okuyun. Böylelikle hem kelime hazineniz genişleyecek hem de İngilizce konuşmaya başlayacaksınız.

2. İngilizce Konuşan Arkadaşlar Edinin

İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamıyor olsanız bile, bölgenizde çok sayıda yabancı kişiler bulabilirsiniz. Tipik barları ve restoranları ziyaret ederek ana dili İngilizce olan kişileri bulabilir ve onlarla tanışabilirsiniz. Telefonunuza yükleyeceğiniz bazı uygulamalar sayesinde de arkadaşlık kurabilir ve onlarla İngilizce konuşabilirsiniz.

3. İngilizce Çalışma Partnerleri Bulun

Bir çalışma partneri edinebilirsiniz. Düzenli bir şekilde partnerinizle İngilizce konuşmak sizlere oldukça katkı sağlayacaktır. Arkadaşlarınızla düzenli olarak buluşup İngilizce konuşabilir, birbirinizi motive edebilir ve kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

4. İngilizce Materyaller Kullanın

Saf İngilizce ders kitaplarını okumak oldukça sıkıcı olabilir. Bunun yerine, ana dili İngilizce olan kişiler tarafından yazılmış İngilizce metinleri okumayı denebilirsiniz.. Bu ilk başta zor gelebilir, ancak çabanızın karşılığını mutlaka alacaksınız. Evinizin her yerine küçük notlar yapıştırarak yeni öğrendiğiniz kelimeleri gözünüzün önünde tutun.  Böylelikle unutmamış olacaksınız. Resimli bir şekilde İngilizce metni okumak da kolaylıkla İngilizce öğrenmenize fayda sağlayacaktır.

5. Çevrimiçi Sitelerde Gezinin

İnternete girin ve dünyanın her yerinden insanlarla iletişime geçin. Sohbet odalarına veya forumlara katılın. Yabancı kültüre sahip insanlarla tanışmak İngilizceyi size oldukça sevdirecektir. Ayrıca mektup arkadaşları bulabilir ve diğer kültürler hakkında daha fazla şey öğrenirken İngilizcenizi pratik edebilirsiniz. Artık sosyal medya sayesinde dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinmek her zamankinden çok daha kolay. Sizler için hazırladığımız bu yöntemler sayesinde kolaylıkla İngilizce öğrenebilir hatta arkadaşlıklar bile edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir