nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kronik Hastalığı Olanlara Devlet 3.336 TL Ödeme Yapacak! Başvurular Nasıl Olacak?

Kronik Hastalığı Olanlara Devlet 3.336 TL Ödeme Yapacak! Başvurular Nasıl Olacak?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
3 0

Devlet ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik olarak farklı farklı projeler adı altında yardım desteği imkânı sunuyor. Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik olarak ise maddi yardım imkânı sağlanmakta. Aylık olarak vatandaşlara 3.336 TL ödeme yapılarak kronik hastalığı olan vatandaşlarının bir nebze olsun ekonomik rahatlaması sağlanmaya çalışılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan kronik hastalık yardımı ise T.C. kimlik numaraları ile birlikte başvuruda bulunabiliyor. Kronik rahatsızlığı olup başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların ise hastalığına dair raporu sisteme işlemesi aranan şartlar arasında bulunuyor. Bu anlamda kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara aylık olarak düzenli olarak 3.336 TL nakit yardımda bulunuluyor.

3336 TL Aylık Olarak Nakit Ödeniyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aylık olarak yapılan ve düzenli olarak ödenen kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik 3336 TL’lik maddi destek düzenli olarak yatırılıyor. Kronik ve rahatsızlığı bulunup maddi anlamda dar boğaza giren vatandaşlara yönelik olarak yapılan bu yardım neticesinde amaç kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ekonomik bunalımdan çok fazla etkilenmeden yaşamlarını idame ettirilmesi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın her ay belirli olarak gelir düzeyi olanlara hastalara engellilere ya da yardıma ve bakıma muhtaç kişilere para yardımı yaptığı biliniyor.

Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinin üzerinde yer alan bilgiler doğrultusunda kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yönelik olarak da aylık 3336 TL tutarında ödeme yapılıyor. Bu yardımı ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın mütevelli heyeti tarafından onaylanan kişiler başvuruda bulundukları takdirde bu yardımdan fayda sağlayabiliyorlar. Kronik hastalığı yardımı tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeni ile psikososyal ve mali kayıp yaşamış olan vatandaşlar için yeniden yapılandırılmış olan düzenli nakdi yardım programı kapsamında gerekli görüldüğü takdirde ihtiyaç sahiplerine 3336 TL tutarında aylık nakit para yardımı yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde yer alan bilgilere bakıldığında kronik hastalık yardımı tüberküloz veya SSPE hastası olan kişilere ya da bu kişilere bakmakla yükümlü olan kişilere 3336 TL tutarındaki yardım desteği sağlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir