nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Logitech G502 Oyuncu Faresi İncelemesi

Logitech G502 Oyuncu Faresi İncelemesi

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
149 0

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Logitech G502 oyun faresini inceleyeceğiz. FPS oyunu oynayanlar için oldukça kolaylık sağlayacak bu ürün yüksek çözünürlüğe sahip ekranları da destekliyor. 200 – 12.000 DPI aralığına sahip ürün yüksek çözünürlükte oldukça iyi performans sağlıyor

Yüzey Tarama

Her yüzeye uyum sağlaması için Logitech Kızıl Ötesi teknolojisini kullanarak her yüzeye göre kendini hazırlaya biliyor. Buda ani imleç kaymalarının önüne geçiyor. Özellikle FPS oyunlarında nişan alırken bir anda yukarı kayma sorunu yaşamıyorsunuz.

Teknik Detaylar

Üründen biraz bahsetmek gerekirse. Ürünün altında kaymayı sağlayan yüzeyler 250 Km‘ye kadar sorunsuz bir şekilde ilk günkü kadar kayganlık sağlıyor. Ürünün altında bulunan mıknatıs kapak 5 adet 3.6g ağırlığı içinde barındırıyor. Özel tasarımı sayesinde ağırlıkları istediğiniz kombinasyonlarla dizerek ağırlığı tek bir yerde odaklıya biliyorsunuz. Ürünün üzerinde 11 adet programlanabilir tuş yer alıyor G tuşu ile bunu 20 kadar artıra biliyorsunuz. Ürün kendi üzerindeki bellekte 3 adet profil barındıra biliyor. Buda başka bir bilgisayarda ayarlarımızı kaybetmeden oynamamıza olanak sağlıyor. Üst yüzeyde çok şık bir G logosu yer alıyor, eyer istersek bu logoyu turkuaz renk ile aydınlata biliyoruz.

Bunun yanında nefes alma efekti de vermek mümkün. Ürünün Dpı aralıklarını seçmemiz mümkün, toplamda 5 adet profil seçebiliyoruz. Hızlı Dpı seçim tuşu ile AWP Dürbünü açıkken bir alt Dpı geçiş yapıyor elimiz çektiğimizde ise tekrar eski Dpı geri dönüyor. Oyun tanıma özeliği sayesinde her oyuna profil oluştura biliyoruz. Oyunu başlattığımız anda atanmış profile geçiş yapıyor. Ürün üzerinde maalesef sadece mavi renk aydınlatma var. Profil geçişlerini ürün üzerinde bulunan 3 adet led ile öğrenmemiz mümkün. Bu ledler yüzey taraması sırasında yeşile dönüyor. Ürün usb 2.0 ile iletişim kuruyor. Saniyede 1000 defa rapor hızı ile mükemmel bir geri dönüş sunuyor. Üründe her türlü makro ayarı en üst seviyede mevcut.

Son Söz

Ürün oldukça iyi. Fiyatı 200 ila 260 tl arasında değişiyor. Biraz pahalı gelebilir ama gerçekten çok rahat ve hızlı bir maus olduğunu söyleyebiliriz. Alanların pişman olmayacağından eminim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir