nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Londra’da Gezilecek Yerler

Londra’da Gezilecek Yerler

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
267 0

Londra, tarih boyunca çağdaşlığın en büyük simgelerinden birisi olarak görülmüştür. Tarihi dokusunu her zaman koruyan yapılar, gecesinin ayrı gündüzünün ayrı canlı olması, insanlar arasında nezaketin hala çok önemli bir olgu olması ve saygının devam ettiği muhteşem bir şehirdir. Londra’da gezilecek yerler yazımızda sizlere Londra hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Londra, Themes Nehri’nin kıyısında 2000 yıl önce Romalılar tarafından kurulmuştur. Dünyanın en önemli kentleri arasında yer almaktadır. Londra, binlerce yıllık olan Avrupa tarihine de tanıklık eden kültüre, müzelere, parklara ve tarihi dokuya sahiptir. Londra’da gezilecek yerler listesini sunduğumuz yazımızda Londra’ya gittiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerlerin listesini sunuyoruz.

Buckingham Sarayı

Birçok kişinin Buckingham Sarayı’na askerlerin görevlerini teslim töreni yaptığı sırada gittiğini görüyoruz. Devir teslim töreni günde sadece bir defa yapılmaktadır. Kaldığınız otelden veya tur ile gidiyorsanız rehberden teslim töreninin kaçta yapıldığını öğrenebilirsiniz. Sarayın en güzel tarafı ise halka açık bir saray olmasıdır. Sarayın yanında bulunan bölgeden biletlerinizi aldıktan sonra hem içini hem de dışını gezebilirsiniz.

The London Eye

The London Eye, 2000 yılında halka açılmıştır. O tarihten itibaren adeta turistlerin gözdesi olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en büyük dönme dolabı olan London Eye, dev kutular içerisinde onlarca insanlarla beraber bulunuyoruz. Yerden 135 metre yüksekliğinde olan London Eye, hemen Themes Nehri’nin kıyısında stratejik bir bölgede yer almaktadır. Tüm şehri kusursuz bir şekilde görebilirsiniz.

Londra Köprüsü, Londra Kalesi

Londra Kulesi’nin tarihine baktığımız zaman 1078 yılında Normandiya Dükü William’ın İngiltere’yi fethetmesinin ardından Londra Fatihi William şeklinde anılmasına kadar uzanmaktadır. O günlerden günümüze kadar gelen yıllar boyunca çok fazla kanlı olay yaşanmıştır. Aynı zamanda kule 8’nci Henry’nin birçok karısının kafasını kestirdiği yer olarak da bilinmektedir. İnanışlara göre kulede yer alan siyah kuzgunlar kuleyi terk ederse İngiltere yok olur. Bu durumun önüne geçilmek için günümüzde kuzgunların kanatları kırpılıyor ve bu şekilde uçmalarının önüne geçiliyor.

Westminster Abbey

Dev bir gotik kilise olan Westminster Abey kilisesi, parlamento binasının hemen karşısında yer almaktadır. Hoş bir yapı olan kilisenin yer aldığı bölge birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan bir bölgedir. Burada geleneksel taç giyme törenleri yapılır ve İngiliz kraliyetine mensup olan kişiler gömülür.

British Museum

İngiltere’ye bir zamanlar “güneşin hiç batmadığı ülke” deniliyordu. Bu sözün denildiği zamanlar İngiltere’nin ne kadar büyük olduğunu hayal edebilirsiniz. Asya, Avrupa ve Amerika kıtasına kadar uzanan ve Okyanusya da adını hiç duymadığımız adaları bile kapsayan bir devlet kurulmuştu. Bu genişleme gerçekleşirken milyonlarca antik eşya hüküm sürdüğü yerlerden British Museum’a getirildi. Getirilen eserlerin kelimelere sığmayan bir güzelliği olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir