nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Lucifer Dizisinin Konusu ve Sezon İncelemesi

Lucifer Dizisinin Konusu ve Sezon İncelemesi

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
348 0

2016’da FOX’da yayın hayatına başlayan Lucifer 15 Haziran 2018’de Netflix’in dizi haklarını satın almasıyla yoluna Netflix’te devam etti. Netfilix’e geçmesiyle dünya çapında bir başarı sağlayan dizi 6. Sezonu ile yayın hayatını bitirdi.

Lucifer Dizisi Konusu Nedir?

Cehennemin efendisi olmaktan sıkılan Lucifer, dünyaya gelerek burada yaşamaya karar verir. Günümüzde Los Angeles’da Lux adında bir mekân açan Lucifer burada Los Angeles’ın ihtişamlı dünyasında gece hayatının kralı olmaya devam eder.

İnsanlara bir gün karşılığını almak şartı ile iyilikler yapan Lucifer Morningstar’ın hayatı Lux’un önünde yakın bir arkadaşının öldürülmesiyle farklı bir hal almaya başlar. İnsanların en derin arzularını öğrenme yeteneği olan Lucifer, arkadaşının ölümünü araştıran dedektif Chloe’yle tanışınca onda farklı bir şeyler olduğunu anlar. Bir yandan katillerden intikam almaya çalışırken bir yandan da Chloe’ye yakın olmak istediği için şeytan tüyü sayesinde Chloe’nin yanında danışman olarak çalışmaya başlar.

Lucifer 2. Sezon Özeti

İlk sezonda yavaş yavaş değişmeye başlayan Lucifer dehşete kapılıp kaçar ve ikinci sezonda evli bir adam olarak Los Angeles’a tekrar döner. Sahte evliliğinin ardından tekrar eski haline dönen Lucifer Chloe ile işleri yoluna koymak ile uğraşırken. Cehennemden gelen annesi ile yeni bir sorunu daha olur. İkinci sezonda Chloe ile işleri yoluna koyan Lucifer, Chloe’ye duygularını itiraf etmeye karar verir.

Lucifer 3. Sezon Özeti

Üçüncü sezonda Lucifer kendini ıssız bir yerde çıplak bir halde bulur ve bunun arkasında kimin olduğunu öğrenmek için araştırmalara başlar. Chloe’ye duygularını itiraf edecekken ortadan kaybolmasından sonra Chloe, Lucifer’a tavırlıdır. Her ne kadar gerçeği anlatsa da her zaman ki alaycı tavrından dolayı Chloe’yi onu dikkate almaz ve araya mesafe koyar. Bu esnada ekibe yeni katılan komiser Marcus Pierce ile Chloe’nin aralarında bir şeyler olmaya başlaması Lucifer’ın kıskançlık duygusuna kapılmasına neden olur.

İşleri ilerleten Chloe ve Pierce evlenmeye karar verir fakat Pierce hakkında Lucifer’ın içine sinmeyen bir şeyler vardır ve bu durumun peşinden gider. Sezonun sonlarına doğru Pierce’in kimliğini öğrenen Lucifer, Chloe’yi korumak için her şeyi göze alır. Lucifer’ın Şeytan olduğunu öğrenen Chloe olanları sindirmek için bir süre Los Angeles’tan uzaklaşır.

Lucifer 4. Sezon Özeti

Dördüncü sezonda işler oldukça karmaşık bir hal alır. Bir yandan Amenadiel ve Doktor Linda’nın çocukları olacaktır. Bir yandan Dan ve Maze tamamen yoldan çıkmıştır. Bir de bunlar yetmiyormuş gibi Cennetten kaçan Havva dünyaya gelmiştir. Tüm bunlarla uğraşırken bir yandan da görünüşünde ortaya çıkan değişikliklerden Chloe’nin de yardımı ile kurtulmaya çalışır. Tüm bu şeylerin sonunda Lucifer için tek çıkış yolu cehennem tekrar dönmektir.

Lucifer 5. Sezon Özeti

Beşinci sezonda Lucifer’ın ikiz kardeşi Michael dünyaya gelerek Lucifer gibi davranmaya başar. Sözde cehennemden dönen Lucifer burada Lucifer’ın hayatını mahvetmeye çalışırken. Cehennemde olanları öğrenen Lucifer hemen dünyaya gelir ve Michael ile yüzleşir. Lucifer ve Amenadiel, Michael’ın yaptıklarına son vermesi için onunla savaşmaya hazırlanırken sürpriz bir şekilde dünyaya Tanrı gelir.

Lucifer 6. Sezon Özeti

Altıncı sezonda artık Lucifer’ın şeytan olduğunu öğrenen tüm ekip onun Tanrı olması için tüm desteklerini verirler. Yeni işine başlamadan önce dünyadaki işlerini bitirmek isteyen Lucifer gelecekten gelen kızı Rory ile karşılaşınca olaylar iyice çıkmaza girer.

Lucifer Dizisi Sezon Sayısı

Lucifer dizisi toplamda 6 sezon oluşmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı ise 8.2 ’dir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir