nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Malta Nerede Nasıl Gidilir?

Malta Nerede Nasıl Gidilir?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
107 0

Orta Akdeniz olarak tanımlanabilecek bir noktada yer alan Malta, İtalya’nın güneyinde yer alan küçük bir takımadadan oluşan bir ülke.

Malta Nerede?

Malta, coğrafi olarak ise Güney Avrupa toprakları üzerinde olarak tanımlanıyor. Sicilya Adası’na 93 kilometre uzaklıkta yer alan Malta, Akdeniz’e kıyısı olan Kuzey Afrika ülkesi Libya’ya ise 497 kilometre uzaklıktaki bulunuyor. Malta’nın İstanbul‘dan uzaklığı ise yaklaşık olarak 1389 kilometre.

Malta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz’in ortasındaki konumu ile dikkat çeken Malta, aynı zamanda bir turistik cazibe merkezi. Bundan dolayı dünyanın birçok şehrine ulaşım imkanları sunuyor.

Bir ada ülkesi olan Malta’ya ulaşmanın en kolay yolu tabii ki havayolu! Başkent Valletta‘da bulunan Malta Luga Havaalanı‘na Türkiye’den de direkt seferler bulunuyor.

Malta’ya aynı zamanda Avrupa’nın birçok şehrinden direkt veya bağlantılı seferler de bulunuyor. İstanbul Malta arasında Türk Hava Yolları ve Air Malta uçuşları bulunuyor. İstanbul – Valletta arası uçak yolculuğu ise yaklaşık olarak 2 saat 25 dakika sürüyor.

Eğer İstanbul’da değil de örneğin İtalya‘daysanız, Malta’ya Sicilya üzerinden feribot ile de ulaşabilirsiniz. Üstelik bu çok keyifli bir seçenek! Sicilya’nın Pozzallo limanından Malta’nın başkenti Valletta’ya yaklaşık 90 dakikalık bir deniz yolculuğu ile ulaşma imkanınız bulunuyor.

Avrupa’nın herhangi bir şehrinden ucuz uçak bileti bularak Malta’ya ulaşmak isterseniz, low-cost havayolu Ryan Air’in Malta seferlerini takip etmenizi öneriyoruz.

Malta’ya gittiğinizde ülkenin mutlaka gezilmesi gereken yerleri arasında bulunan Valletta, MarsaxlokkMdina gibi şehirleri ile Gozo ve Comino adalarını da mutlaka görmelisiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir