nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Marmaris’in Kaçırmamanız Gereken En Güzel Yerleri

Marmaris’in Kaçırmamanız Gereken En Güzel Yerleri

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 4 dk okuma süresi
202 0

Marmaris, Muğla merkeze bağlı tatil merkezlerinden biridir ve her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Bölge çok güzel bir denize, birçok eğlence seçeneğine, renkli koylara ve geçmişte onlarca antik kente sahiptir. Marmaris’in turistik yerleri tatilcilere birçok seçenek sunmaktadır. Özellikle popüler bar ve plajların şehir merkezinde yer alması oldukça önemlidir.

Her biri birbirinden eşsiz birçok antik kentin bulunması ve özellikle rahatlığınız için konum ve ulaşım seçenekleri Marmaris’i bir adım öne çıkarıyor. Marmaris, Muğla’nın çok güzel bölgelerinden biridir. Denizi ve verimli yeşil alanları sayesinde eşsiz güzellikte, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Marmaris’te tarihin izlerini görebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Marmaris’in Kaçırmamanız Gereken En Güzel Yerleri yazımız sizlerle.

1. Bozburun

Bozburun, Marmaris Marina’daki yat ve teknelerin yapıldığı bir yerdir. Bu anlamda ülkemizdeki en ünlü tekne ve yat üretim yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak Bozburun, küçük ama şirin pansiyonları ve restoranlarıyla doğasever tatilciler için bir cennettir. Muhtemelen diğer tatil yerlerinden çok daha rahatlatıcıdır. Marmaris’e 45 km uzaklıktaki Bozburun’a taksi veya minibüsle de gidebilirsiniz.

2. Turunç

Güzel koyuyla Turunç, en huzurlu ve sakin beldelerden biridir. Mavi Bayrak ödüllü Turunç Koyu’nda genellikle tekne turlarının yanı sıra konaklama hizmeti de sunulmaktadır. Safari turunda jeep turu yapmak da mümkündür. Turunç, su sporları için en önemli yerlerden biridir ve dalış için en iyi sulara sahiptir. Turunç, Marmaris’in merkezine 20 km ve İçmeler’in sonuna 10 dakika uzaklıktadır. Bu bölge aynı zamanda plajlarıyla da öne çıkmakta ve mutlaka görülmesi gereken bir yer olarak bilinmektedir.

3. Cennet Adası

Marmaris tekne turlarının sıklıkla yöneldiği cennet ada Cennet Adası, temiz havası ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Ada, tatilcilerin mola verip denizin tadını çıkarabilecekleri berrak sulara ve yumuşak kumlu plajlara sahiptir. Ayrıca Cennet Adası’nda yöresel yemekler sunan restoranlar bulunmaktadır. Bu sabah gezileri tatilcilere adada öğle yemeği yeme imkânı vermektedir.

4. Bördübet Koyu

Hisarönü’ndeki Bördübet Koyu doğasıyla ünlüdür. Bozulmamış son koylardan biri olan Bördübet, çok kalabalık durumlarda bile huzurlu ve sakin bir atmosfer taşır. Yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrili bu koy, açık mavi renkli denizi ve altın sarısı kumlara sahiptir. Yaklaşık 1 km uzunluğundaki koy, tekne turları için yaygın yerlerinden biridir.

5. Söğüt Köyü

Marmaris’e arabayla 2 saat uzaklıktaki Söğüt köyü, o çok sessiz ve huzurlu yerlerden biridir. Bu 2.000 nüfuslu köy, cennetten bir köşe olarak kabul edilir ve hem doğal güzelliğini hem de güzelliğini korur. Aynı zamanda, antik harabe köyden geçerken Thyssanos antik kentini de görebilirsiniz. Köydeki restoran ve kafeler de tarih ve doğayı temel alan tasarımlarıyla öne çıkıyor. Ancak bu restoranlar genellikle köylüler tarafından yapılan organik ürünleri servis etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir