nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Metaverse Nedir?

Metaverse Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
150 0

Sanal dünya denilince akla gelen ilk şey oyunlar olsa da aslında metaverse çok daha fazlası. Örneğin Second Life gibi sanal platformlarda insanlar gerçek hayattan tamamen kopup yeni bir hayat sürebilirler. Ayrıca, birçok kişi işini online olarak yaparken metaverse de onlara ofis ortamı sunuyor. Bilim kurguda metaverse, kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girebileceği ve yeni içerik oluşturabileceği paylaşılan bir sanal gerçekliktir.

Metaverse kelimesi, NealStephenson tarafından 1992 yılında yapılan Snow Crash romanında daha kullanışlı ve popüler hale getirilmiştir.  Bu kısımda Metaverse “gerçekliğin, sanal gerçekliğin ve İnternet’in en iyi yönlerini birleştirecek yeni nesil bir multimedya platformu” şeklinde tanımlanmıştır. Bugün, meta veri deposu genellikle Second Life ve Minecraft gibi sanal dünyalarda daha fazla zaman harcayan insanların artan eğilimini tanımlamak için kullanılıyor.

Metaverse, sanal dünyaların bir araya geldiği bir platformdur. Sanal dünyalar, kişilerin gerçek hayattan ayrılmadan dijital ortamda etkileşimde bulundukları sanal mekânlardır. Metaverse, kullanıcıların bu sanal mekânlar arasında geçiş yapabildikleri ve etkileşim kurabildikleri bir ortamdır.

Metaverse’de Arazi Satın Alma

Bir Metaverse arazisi satın almak istiyorsanız, öncelikle bir yazılım programına ihtiyacınız olacak. Bu program, sizin için bir sanal dünya oluşturacak ve sizi oraya götürecek. Sonra, bu dünyada bir arsa seçebilir ve onu satın alabilirsiniz.

Metaverse’de Hayat

Metaverse, bir sanal dünya olarak da bilinir ve özellikle sanal gerçeklik ve dijital ortamların bir araya gelmesiyle oluşturulan yeni bir alandır. Sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde kullanıcılar bu alanda dijital avatarlarıyla etkileşim kurabilirler. Metaverse’in en popüler örnekleri arasında Second Life, Entropia Universe ve Blue Mars yer alır.

Metaverse Para Birimi

Metaverse’yi sanal gerçeklikteki bir dünya olarak tanımlamıştık. Bu dünya birçok kullanıcı tarafından oluşturulan ve sürekli geliştirilen bir platformdur. Metaverse para birimi ise, sanal dünya içerisinde kullanılan bir para birimidir. Kullanıcılar, bu para birimiyle sanal dünyada işlem yapabilirler. Bu yüzden sanal evren Metaverse için para birimi önem taşır. Bunun için para birimine yönelik çalışmalar bulunmaktadır. Fakat hangi para biriminin yaşayacağı ve hangi para biriminin kullanılacağı halen belirsizdir. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir