nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Mexico City ile Gerçek Meksika Gezisi

Mexico City ile Gerçek Meksika Gezisi

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
91 0

Meksika‘da erimeye yüz tutmuş bir asfaltın kenarında tekilalarını yudumlamış ve kafalarındaki sombrerolarını öne eğdirmiş halde uyuyan güneş yanıklı adamların sadece filmlerde mi olduğunu düşünüyorsunuz? Hiç de öyle değil! Meksika Gezisi için başlanması gereken yerlerden biri de ,gerçek Meksikalıların yaşadığı başkent Mexico City.

Eğer bir Meksika gezisi planlıyor ve gezilecek yerler listeniz Mexico City ile başlıyorsa, gördükleriniz size “iyi ki bir Meksika gezisi planlamışım” dedirtecek!

Mexico City: Meksika Gezisi Başkent ile Başlar

Mexico City, her büyüyen şehirde olduğu gibi modern yapıların yanında varoşlarında bulunduğu, sıvasız sarı duvarları olan evlere sıkça rastlayabileceğiniz günümüzde artık büyük bir metropol sayılan bir kent.

Amerika Birleşik Devletleri gibi bir ülkenin hemen sınırının dibinde “yaşamak için” oldukça zor dönemler geçirmiş olan Meksikalılar, buna rağmen kökenlerinin dayandığı uygarlıkların kültürel gücüyle kıtanın bu bölgesine damga vurmuş durumda.

Yavaş Ülke Meksika ve Mexico City

Meksika, en kalabalık yerlerinin bile “yavaş” yaşadığı bir ülke. Ancak bu bildiğimiz Akdeniz yavaşlılığı gibi bir şey değil. Sert bir sakinlik var ülkede. Bunu gezerken hissetmeye başlıyor ve birkaç gün içerisinde siz de uyum sağlıyorsunuz.

Miskinliği bozulanın çok sinirlendiği saatleri yaşıyorlar. Meksika’ya gidip Mexico City‘de yürüyerek keşfe çıkarsanız, olanca Meksika geleneğine, davranışına ve ritüellerine rastlayabilirsiniz.

Mexico City’de Yapmadan Dönmeyin

Meksika gezisinde Mexico City ziyareti yaparsanız yapmadan dönmemeniz gereken konular var.

Frida Kahlo Müzesi‘nde, neredeyse tüm eserlerini bir arada görme fırsatını yakalayabileceğiniz ortamda mutlaka zaman geçirin. Sanatçının ölmeden önce kullandığı tekerlekli sandalye dahil bu müzede yer alıyor.

Meksika’nın başkenti Mexico City gezisinde alışveriş için Avenida Cinco de Mayo ve Avenida Madero ‘yu gezebilirsiniz.

Bu caddeler arasında bulunan Casa de Azulejos‘a ise özellikle dikkat edin. 1596 yılında yapılmış bu binanın sanat eseri sayılan beyaz ve mavi renkler ağırlıklı çinileri gerçekten görmeye değer.

Yürümek için aradığınız bölge ise Alameda Central. Burası şehrin en kalabalık yürüyüş bölgesi sayılıyor.

Yolunuzun üzerinde sayılabilecek noktadaki Museo Mural Diego Riviera‘da ise sanatçının muhteşem resimleri sergileniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir