nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Moda ve Kadın Sitelerine Hit Nasıl Alınır?

Moda ve Kadın Sitelerine Hit Nasıl Alınır?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
172 0

En çok takip edilen site türlerinden biri de moda ve kadın siteleridir. Daha çok blog tarzında olan siteler haricinde aslında e-ticaret sitelerinde de kadın ve moda siteleri daha ön planda görülmektedir. Dolayısıyla yine bu tip sitelerde oldukça rekabetli siteler arasında yer almaktadır. Moda sitelerine hit almak, haber sitesi kadar zor olan bir şeydir. Burada tamamen özgün çalışmak gerekiyor. Gerek içeriklerinde, gerekse de resimlerinde özgün davranmak, sitenin ilerleme kaydetmesi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle moda ve kadın sitesi kuracaksanız, ilk kuralınızın özgünlük olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Moda Sitelerine Backlink Çalışması

SEO çalışmasında, backlink çalışmasının öneminden daha önceki konularımızda bahsetmiştik. Ancak söz konusu moda sitesi ise buna daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Başında da dediğimiz gibi en rekabetli site türlerinden olduğu için bu alanda çalışma yapacak olanların ciddi bir şekilde üzerinde durması gerekiyor. Backlink çalışması yapılırken, Footer Link ya da sidebar link çalışmasından uzak durmanız en iyisi olacaktır. Ancak bunu yine de yapacaksanız kendinize ait paravan sitelerde yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Moda ve Kadın Sitelerinde Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı her SEO çalışmasında olmazsa olmazlardan biridir. Kadın ve moda sitelerine tanıtım yazısı alınırken de bazı ölçülere dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle ilgili sitelerden bunu yapmanız, ilerleme sağlamak adına oldukça önemlidir. Ya da bizin tasvip ettiğimiz çalışma tiplerinden biri haber sitelerinden tanıtım yazısı almaktır. Çünkü haber sitelerinin genelinde, magazin haberleri ya da kadın haberleri diye bir kategori mutlaka vardır. Bu alanlardan alacağınız bir tanıtım yazısı, siteniz adına en iyisi olacaktır.

Kadın Sitelerinde Sosyal Medyanın Önemi

Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan alanlardan biri de sosyal medyadır. Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun kadınlardan oluştuğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle moda sitelerinin sosyal medyada aktif olması gerçekten de çok önemlidir. Sosyal Medya paylaşımlarına önem vererek, paylaşımlarınızda daha çok dikkat çeken görseller kullanmanız sitenizin hit alması açısından oldukça etkili olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir