nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. MSI GE62 2QD Apache İncelemesi

MSI GE62 2QD Apache İncelemesi

Now You Tech Now You Tech - - 6 dk okuma süresi
110 0

Temel Özellikler : Intel Core i7-4720HQ; Nvidia GeForce GTX 960M; 128GB SSD (isteğe bağlı üçlü SSD); 1TB sabit disk; Çelik Serisi çok renkli aydınlatmalı klavye; 15.6in x 1.080 1.920 IPS LCD ekran

MSI GE62 2QD Apache Nedir ?

Msı orta düzey oyuncu dizüstü bilgisayarıdır. Msı’ın nispeten ince ve hafif olarak sunduğu 15,6″ ekrana sahip, GTX 960M kullanılarak tasarlanmış bir dizüstü. Ayrıca isteğe bağlı üçlü SSD SuperRAID, bir çok renkli aydınlatmalı SteelSeries klavye ve 1920 x 1080 IPS LCD ekrana sahip.

MSI GE62 2QD Apache – Tasarım

Msı geleneksel tasarımını burada da sürdürmüş. Oldukça şık bir tasarıma sahip taşlanmış üst kapak MSI yazısı ve o ejderha logosu ile süslenmiş. Kapağı kaldırdığınızda menteşelerin kalitesini hissetmeniz mümkün. Neredeyse bıraktığınız yerde durması kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor. Ekranda göze ilk çarpan mat bir panel seçilmiş olması. Mat ekranların avantajları parlak olanlara göre daha önde diyebiliriz. Zira güneş gören bir yerde yansıyan bir panelde oyun oynamak bir hayli sinir bozucu olabilir. Kapağın yanda görünüşü oldukça ince bu inceliği tüm kapak boyunca devam etiğini söylemek mümkün.

Alt kısma bakacak olursak Steelseries bir klavye göze çarpıyor. Basımı rahat ince yapıda olan tuşlara arkadan aydınlatma eşlik ediyor. Üç bölgeye yayılan renk geçişi oldukça şık bir görünüm sunarken kontrol panelinden her bölgeyi istediğimiz renge göre dizayn etmemiz mümkün. Hemen altında yer alan Touchpad yeterli bir büyüklüğe sahip.

Ürünün altına baktığımızda yekpare bir tasarıma sahip olduğu ilk göze çarpan nokta. Zira bir ram değişikliği için tüm alt kapağı sökmemiz gerekiyor. Bunun dışında arka alan için söylenecek pek fazla bir detay yok.

Giriş çıkışlara bakacak olursak 4 adet USB bağlantısı göze çarpıyor MSI burada 3 adet portu USB 3.0 ayırmış.

Devam edecek olursak bir adet Eternet girişi bir adet HDMI çıkışı, bir adet ise mini display port yer almakta. Oyuncuların olmazsa olmazları kulaklık ve mikrofon girişleri de altın kaplamalı olarak sol tarafa konumlandırılmış. Ürünün sağ yüzeyinde DVD sürücüsü ve bir adet USB 2.0 portuyla beraber SD kart yuvası gözlere çarpıyor.

Arka yüzeyinde Dual Fan desteği sunan MSI fanları maksimum değere sabitleme olanağı sunuyor. Arka tarafında herhangi bir bağlantı sunmayan GE62 ince yapısını arkadan da belli ediyor.

MSI GE62 2QD Apache – Pil Ömrü

Yaptığımız testlerde ortalama 3.5 – 4 saat gibi sürelerle karşılaştık. Yaptığımız testlerde web taraması ve birkaç oyun oynadık. Hatırlatmamız gereken bir şey var. Bilgisayar açıkken ki ışık seviyesi klavye aydınlatması fan hızları gibi etkenler saatlerde farklılık göstere bilir.

MSI GE62 2QD Apache – Isı ve Gürültü

Msı kesinlikle soğutmaya önem veren bir firma. Dual fan desteği ürünü serin tutarken bir nebzede olsa bize bir bedel ödetiyor (Gürültü). Yük altında işlemci 80 derecelerde seyrederken ekran kartı işlemciden daha serin çalıştığını görüyoruz. Yük altında fanlar kesinlikle farkedilir yüksek ses çıkartıyor ama bu durum performans söz konusu olduğunda göz arda edilebilir.

MSI GE62 2QD Apache – Performans

Kingston SSD 460MB / sn okuma hızı ile, aynı zamanda  321MB / s yazma hızı ile bizleri tatmin edebildi. 1TB sabit disk (143MB / s okuma, 117MB / s yazma) yavaş ama toplu veri depolama için iyi.
Konu oyuna gelince GTX 960M performans ve fiyat oldukça iyi bir uzlaşma sunuyor. Unigine Heaven testinde aşırı ayarlar 1080p 31.2fps ile 43fps. Bioshock Infinite içinde maksimum ayarlarla 1080p 53fps. Başka bir deyişle, orta-yüksek ayarlarda 1080p oyunları rahat bir şekilde oynata biliyor.

GE62 Genel İnceleme Sonuçları

“MSI GE62 2QD Apache hantal 15in oyun dizüstüler içinde ince ve hafif bir alternatif olarak dikkate çekiyor. Ancak, klavye düzeni ve diğer birkaç küçük detayı da unutmamak lazım.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir