nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Mutlaka Görmeniz Gereken İtalya Sahil Kasabaları

Mutlaka Görmeniz Gereken İtalya Sahil Kasabaları

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
278 0

Unutulmayacak bir seyahat deneyimi yaşamak istiyorsanız, İtalya’nın sahil kıyılarında yer alan cezp edici güzellikteki noktaları keşfederek unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. İtalya sahil kasabaları tertemiz plajları, renkli evleri, etkileyici atmosferi ve büyüleyici dokularıyla ülkenin gözde tatil noktalarındandır. Yazımızda sizlere mutlaka görmeniz gereken İtalya sahil kasabaları hakkında bir liste hazırladık.

Alghero

Alghero, Serdinya’nın kuzeybatısında bulunuyor ve en büyük sahil kasabası konumundadır. En önemli özelliği ise; Katalan kültürünün hala devam ettiği tek ülke olmasıdır. Tarihi evleri ve dar sokaklarıyla muhteşem bir görünüme sahiptir. Kasabada Katalanlardan kalan eski şehir duvarları olduğu için tarihi dokuyu hissedebilirsiniz.

La Maddalena

Maddalena, Korsika ile Sardunya arasında yer alan takım adaları arasında en büyüğüdür. Kasaba sahip olduğu göz kamaştıran plajları ile ünlüdür. Renkli binaları, eki şehir merkezi ve dar sokaklarıyla tam bir tarihi İtalyan köyüdür.

Stintino

Stintino, Sardunya’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Berrak suyu ve bembeyaz kumlu plajları muhteşem bir uyuma sahiptir. La Pelosa plajı özellikle yaz aylarında Romalıların akınına uğramaktadır. Kasaba özellikle sıcakkanlı insanlarıyla anılmaktadır.

Cagliari

Cagliari, Sardunya’nın başkentidir. İtalyan mimarisinin en güzel örneğinin olduğu kasaba muhteşem kumsallara ev sahipliği yapıyor. Kasabayı gezdiğiniz sırada Arnavut kaldırımı ile ünlü olan Castello ve manzarası ile fotoğraf düşkünlerini kendisine çeken Piazza Indipendenza’yı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Numana

Numana, eski çağlarda Humana adı ile anılıyordu. Kasaba ziyaretçilerini zeytin ağaçlarının yanı sıra üzüm bağları ve Adriyatik Denizi’nin bütün ihtişamıyla karşılıyor. Ancona eyaletinin kıyısında kalan Numana kasabası, İtalya’ya gittiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken noktaların arasında yer almaktadır.

Otranto

Otranto, İtalya’nın en doğu kısmında konumlanmıştır. Hannibal ile Pyrrhus savaşları sırasında Roma’ya karşı çıkan Hydruntum olarak bilinen Yunan köyüdür. Tarih boyunca Bizanslılar, Romalılar, Saracens ve Osmanlı’nın yönetimine girmiştir. Kasabada yer alan orta çağ binalarının yanı sıra yüzülebilir turkuaz suları da dikkat çekiyor.

Santa Cesarea Terme

Santa Cesarea Terme, Adriyatik Denizi’nde yer alan pastoral bir kasabadır. Tertemiz denizi turkuaz rengi ile adeta insanların aklına kazınmaktadır. İtalya’nın en güzel tatil bölgelerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Kasaba aynı zamanda Solfurea, Gattulla, Solfatara ve Fetid adlı mağaralardan çıkan tuzlu ve kükürtlü suyuyla da şifa dağıtmaktadır.

Aegadian Adaları

Aegadian Adaları, Sicilya sahiline yaklaşık olarak 30 dakika uzaklıktadır. Sicilya’da feribot ile ulaşım sağlanıyor. Etkileyici olan adalar grubunun en büyük adası ise; Favignana adasıdır. Kalker kayalıklarından meydana gelen bu ada özellikle dalış sporları için çok uygundur.

Aeolian Adaları

Sicilya’nın kuzeyinde, Tilende Denizi’nde yer alan sekiz adadan meydana gelen Aeolian Adaları, volkanik patlamaların sonucunda oluşmuştur. Görkeli ada gurubunda yer alan en büyük ada ise; Lipari Adası’dır. Misafirperver ve sıcakkanlı insanlarıyla meşhur olan adada kaplıcalar, taş ocakları ve çamur banyosu gibi turistik yerler de mevcuttur.

Acireale

Acireale, İtalya’da Sicilya Özerk Bölgesi’nin Catania şehrine bağlı olan bir sahil kasabasıdır. Su altı yaşamı özellikle dalış meraklılarını cezp etmektedir. Kumsallarıyla da ülkenin en meşhur turistik bölgelerinden birisi olma unvanını elinde bulunduruyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir