nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Ülke

Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken 7 Ülke

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
166 0

Alman yazar Johann Wolfgang von Goethe’nin de bildiği gibi, zeki bir adam en iyi eğitimi seyahat ederken alır. Kişi yirmili yaşlarını üniversitelerde tek başına geçirmemeli, dünya çapında bir keşif yolculuğuna çıkmalıdır. Tayland’ın cennet gibi sahillerine, Güney Afrika’da safariye ya da Avrupa’nın göz alıcı şehirlerine mutlaka tatile çıkmalıdır. Maceraperest gezgin, yaşamı boyunca bilgi ve anı biriktirir. Aşağıda sizler için görülmeye değer dünyanın en güzel 7 ülkesini derledik. Keyifli Okumalar.

MEKSİKA

Mexico City, şu anda genç ve cesur bir sanat ortamının oluşmakta olduğu, dünyanın en çeşitli şehirlerinden biridir. Keşfetmeye değer. Şehir gezisinin yanı sıra, Tulum’da sahilde bir hamakta guacamole ve cips yemekten daha rahatlatıcı bir şey yoktur.

ÇİN

Çin, insanlığın en eski kültürlerinden birine kadar uzanmaktadır. Çin Seddi’ni görmüş olan herkes, insanların birlikte dağları yerinden oynatabileceğini bilir. Eşsiz güzellikleriyle dolu bu ülkeyi mutlaka bir gün ziyaret etmelisiniz.

ARJANTİN

Buenos Aires’te tango dansı, And Dağları’nın önündeki göz alıcı şarap bölgesi veya Patagonya’nın uçsuz bucaksız düzlüklerini keşfetmek: Arjantin’in hem doğal hem de kültürel açıdan sunabileceği çok şey vardır.

RUSYA

Rus edebiyatını seven herkes “Savaş ve Barış” kahramanlarının izinde bir yolculuğa çıkmalı. Petersburg, Rus ruhunu tanımak için vazgeçilmezdir. Petersburg’a Mayıs ortası ile Temmuz sonu arasında yapılacak bir seyahat, Kuzeyin Venedik’i olarak da bilinen şehirde beyaz geceleri yaşamak için özellikle tavsiye edilir.

İNGİLTERE

Londra’yı henüz ziyaret etmediyseniz, 2018 yılında mutlaka bir şehir gezisi planlamalısınız. Ne de olsa Prens Harry ve Meghan Markle’ın kraliyet düğünü bu yıl gerçekleşecek. Kendi romantizminiz için Cornewell’de Rosamunde Pilcher geleneğine uygun bir konaklama planlayın.

YENİ ZELANDA

Pasifik Okyanusu’ndaki bu ada devleti, meditatif bir etkiye sahip doğal manzaralar sunmaktadır. En iyisi Güney Adası’nın ucundan Kuzey Adası’nın ucuna doğru bir gidiş-dönüş planlamaktır.

POLONYA

Komşular çoğu zaman hafife alınır. Yine de Krakow gibi şehirler sanat, tiyatro ve müzikle yaşıyor. Varşova’nın bar ve kulüpleri Berlin’dekilerle aynı seviyededir. Bozulmamış bir manzara ve uzun kumsallar, Polonya’nın canlı şehirleri için mükemmel bir denge sunar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir