nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Mutluluk Veren Gezi Rotaları

Mutluluk Veren Gezi Rotaları

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
106 0

Gezmek ve seyahat etmenin bir amacı da mutlu olmaktır. İçerisinde sizi mutlu edecek bir çok öğe bulunduran dünyanın mutluluk veren gezilecek yerlerinden beş tanesi gezi rotaları olarak bu yazı içerisinde bulunuyor. İ

İşte içerisinde mutluluk barındıran dünyanın gezilmesi ve görülmesi gereken gezi rotaları destinasyonları

Provence, Fransa

Öylesine çok ismi anılıyor ki Provence’ın, son dönemlerde onun konu olmadığı bir gezi yazısı, seyahat dergisi veya televizyon programlarına rastlamamak neredeyse zor!

Provence Bir lavanta ülkesi. Eşine az rastlanır doğal güzellikleri, sahip olduğu Fransız kültürü ve tarzı ile olağanüstü bir uyum sergiliyor. Unutulmaz renkler içerisinde mutluluk anları veren gezi rotaları içerisinde en ön sıralarda yer alıyor.

Yeni Zelanda Gezi Rotaları

Yeni Zelanda hakkında ne söylesem tatmin edici olmayacak gibi. Hele ki “Yüzüklerin Efendisi” filmine doğal plato olduktan sonra çok daha fazla hayalleri süsleyen ve mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri oldu.

Ancak bu özelliklerinin yanında dünyanın mutluluk veren en güzel ve en iddialı yerlerinde biri. Huzur dolu Yeni Zelanda’da, dingin anlara sahip olmak için Auckland’in dışına çıkmanız yeterli. Üzerleri karla kaplı dağlarını, dingin göllerini, doğal yaşamın büyün detayını Yeni Zelanda’nın bir çok noktasında hissedebilir ve nefis havasını soluyabilirsiniz.

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti

Hakkında bir kaç kelime ile birşeyler anlatabilmek neredeyse imkansız gibi. Farklı bir zarafeti taşıyan çok farklı bir hayat hüküm sürüyor Güney Afrika’da ve tabii ki Cape Town’da. Şehir yeni nesil(!) mutluluk arayanların yeni gözdesi.

Ne aradığınızı değil kendinizi aradığınızı düşünerek gidin Cape Town’a.

Marakeş, Fas

Ya çok seversiniz ya nefret edersiniz. Ya mutlu ve huzurlu olursunuz ya da gergin ve sinirli! Fas hakkında söylenen ilk sözlerden biri bunlar ve benzeri anlam ifade eden kelimelerden oluşur. Ama Marakeş bu riske değer. Renkli ve farklı bir dokusu var bu kentin. Saklı mutluluklar içeren, lezzet dolu, uçsuz bucaksız görünen çölün egzotik görüntüleriyle elbette Fas ve kırmızı şehir Marakeş bir mutluluk destinasyonu.

Verona, İtalya

Romeo ve Juliet aşkına sahne olan bir kenti romantik diye tanımlamak en uygunudur sanırım. Aynı zamanda bu aşk dolu şehir mutlu ediyor yaşayanları.

İtalya’nın birçok şehrinde sakladığı tarihi, dokuyu ve romantizmi Verona’da da sonuna kadar yaşayacak, gizli ihtişamlar arasında mutluluk dolu zamanlar geçireceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir