nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Netflix Şifre Paylaşımını Engelleyeceğini Açıkladı!

Netflix Şifre Paylaşımını Engelleyeceğini Açıkladı!

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
131 0

Netflix 2023’ten itibaren şifre paylaşımını engellemeyi planlıyor. Üyelerine profillerini başka bir hesaba aktarma seçeneğini sunduktan sonra Netflix, artık hesap paylaşabilmeniz için ücret isteyecek. Bu hedefleri doğrultusunda en kısa zamandan itibaren kullanıcıların ücretli ek hesap eklemesine izin vereceğini duyurdu.

Netflix Çöküş Mü Yaşıyor?

Bu yılın başlarında Netflix, 10 yıldan beri ilk kez abone kaybettiğini bildirdi ve şirketin abone sayısı son aylarda ABD ve Kanada’da 1,3 milyon, dünya genelinde ise 1 milyon azaldı. Netflix de bu sorunu çözmek için kullanıcılarından ücretsiz şifre paylaşımını engelliyor. Netflix şirketi, bazı ülkelerde kullanıcılara yönelik testler de bulundu. Artık kullanıcılar hesaplarını ortak kullanamayacak ve ödeme yapmaya teşvik edilecek.

Ekstra Üye Seçeneği Geliyor!

Yayıncı ayrıca abonelerine para ödemeyen arkadaş ve ailelerine karşı hayırsever olma fırsatı da verecek. Gelecek yıldan itibaren aboneler, planlarına “ekstra üyeler” eklemek için biraz daha fazla para ödeme seçeneğine sahip olacaklar. Netflix, Amerika’daki kullanıcıların bu ek hesapları eklemenin ne kadara mal olacağını söylemedi, ancak bu özelliği test ettiğini duyurdu. Şirket CEO’sunun yaptığı açıklamada, “Kullanıcılarımızın Netflix dizi ve filmlerini bu kadar çok izlemeleri ve bunları arkadaşlarıyla da paylaşmak istemeleri oldukça gurur verici. Fakat bugün yaygın bir şekilde ortak hesap paylaşımı, çalışmalarımıza yatırım yapma ve daha ileriye taşıma konusundaki uzun süreli hizmetlerimizi kısıtlıyor.” Diyerek bu özelliği getireceğini kanıtlamış oluyor.

Netflix, büyük ölçüde Ryan Murphy’nin son seri katil draması Dahmer-Monster’ı içeren güçlü bir yayın programı sayesinde Temmuz’dan Eylül’e kadar olan üç ay boyunca 2,41 milyon abone ekleyerek geri döndü. The Jeffrey Dahmer, The Gray Man ve Stranger Things’in yeni bölümlerinin yer aldığı güçlü yayın programı sayesinde servisin tüm zamanlardaki en popüler yapımlarından bazıları haline geldi. İzlenmesi gereken programları yayınlamak, yeni aboneleri çekmenin en güvenilir yolu olmaya devam ediyor, ancak Netflix serbest yükleyicilerin küçük bir yüzdesini bile ödemeye başlayabilirse, bu da yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir