nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Netflix’te Yayınlanan En İyi Kore Dizileri

Netflix’te Yayınlanan En İyi Kore Dizileri

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 4 dk okuma süresi
73 0

Dünyayı kasıp kavuran kore dizileri izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. İsmi aksini düşündürse de, K-dramaların türleri geniştir, romantik komediler, gerilim, korku ve fantezi dizileri veya tarihi materyalleri içermektedir. Netflix’te Yayınlanan En İyi Kore Dizileri konu başlığı altında sizlere sıraladık.

Squid Game (2021)

Netflix’in sürpriz hiti, birkaç hafta içinde yayın sağlayıcısının tüm zamanların en başarılı filmi oldu. Ölümcül olduğu kadar gizemli de olan bir hayatta kalma oyununda birbirleriyle yarışan 456 çaresiz yarışmacıyı konu alıyor. Onları sefaletten kurtaracak 45,6 milyar wonluk para ödülünü kazanmak için çocuk oyunlarının birkaç turunda hayatta kalmaları gerekiyor.

Descendants of the Sun (2016)

Romantizm ve savaş konularının ön planda olduğu bu dizi Güney Kore’de tüm reyting rekorlarını kırdı ve TV kanallarında yayınlanan en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Destansı aşk hikâyesi, genç asker Yoo Si-jin ve transfer edilen doktor Dr. Kang Mo-yeon’a odaklanıyor. İnançları ve dünya görüşleri daha farklı olamasa da birbirlerine âşık olurlar, ancak savaşın ortasında ölüm, Demokles’in kılıcı gibi her zaman iki aşığın üzerinde gezinir.

Itaewon Class (2020)

Aynı isimli webtoon’dan ilham alınarak yapılan son derece başarılı (ve ödüllü) dizi, birkaç yılını hapiste geçirdikten sonra Itaewon’da (Seul) bir restoran açan Park Sae-roy’un hikâyesini anlatıyor. Şimdi zengin olmak ve babasının ölümünden sorumlu olan Jangga Grubu’nu yok etmek istemektedir. Ancak genç adam için daha da önemli olan arkadaşlıklarıdır… İntikam, başarı, rehabilitasyon ve dostluk üzerine eğlenceli ve çok katmanlı bir bu hikayeyi sakın kaçırmayın!

It’s okay not to be okay (2020)

Başlığı bir ergenlik komedisi, konusu ise acıklı bir aşk hikâyesi gibi görünse de aslında “İyi Olmamak Sorun Değil” farklı olmak, travmalar, başkalarına ve kendine dair imgeler hakkında son derece çok katmanlı, hassas, melankolik, zekice yazılmış ve psikolojik açıdan zorlayıcı bir hikâye.

Yakışıklı) bir hemşire, çocukken bir cinayete tanık olduğu için hâlâ acı çeken otistik kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. İkili arkadaşlıktan kaçınır, sadece birbirlerine sahiptirler. Sonra akıl hastası bir çocuk kitabı yazarı hayatlarına girer ve üçü de geçmişlerinin iç içe geçtiğini fark eder. Ve doğru kişi yanlarındayken her türlü krizin üstesinden gelinebileceğini anlarlar.

Love Alarm (2017)

So-Hyun Kim ve Ga-ram Jung’lu trajikomedi Aşk Alarmı Netflix’in ilk Güney Kore yapımı dizisidir. Format Ocak 2017’de yayınlandı ve Kye Young Chon’un aynı adlı webtoonuna dayanıyor. Hikâye, gerçek aşkı on metre mesafeden belirleyen bir uygulama etrafında dönüyor. Bu uygulama sayesinde hayatının gerçek aşkını bulduğunu sanan insanların yaşadığı olayları konu alıyor. Oldukça sevilen dizinin ikinci sezonu da bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir