nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. New York’ta Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler

New York’ta Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 6 dk okuma süresi
214 0

New York hiç uyumayan bir şehirdir. Şehrin büyülü bir tarafı olduğu kadar ABD’deki diğer şehirlerden de bir o kadar farklıdır. Kendine has bir atmosferi ve bir kez gelindiğinde hayran kalmaktan kendinizi alamayacağınız bir yerdir. New İster şehrin en büyük parkında bir yürüyüş, ister Kayaların Tepesi’nden New York’un nefes kesen manzarası ya da Little Italy, SoHo ve Greenwich Village’ın gözde mahallelerinde bir gezinti olsun sizlere unutamayacağınız bir deneyim yaşatacaktır. New York’ta Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler‘i sizler için araştırdık. Dünyanın en heyecan verici şehirlerinden birine gezintiye çıkmaya hazır mısınız?

1. Central Park

New York’un en büyük parkıdır ve ünlü Manhattan bölgesinde 5. Cadde’den 8. Cadde’ye ve 59. Cadde’den 110. Cadde’ye kadar uzanır. New Yorklular her şeyden uzaklaşmak için buraya gelmeyi severler, çünkü parka girdiğinizde etrafınızdaki telaşlı şehir hayatını pek fark etmezsiniz. Sadece gökyüzüne yükselen gökdelenler hâlâ görülebiliyor. Yapılacak en iyi şey bisikletlerden birini kiralamak ve büyük parkı keşfetmektir. Central Park sadece New York’un en popüler turistik yerlerinden biri değil, aynı zamanda gişe rekorları kıran filmlere de ev sahipliği yapıyor.

2. Times Meydanı

New York‘un en ünlü ve mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri Manhattan, Midtown West’teki Times Meydanı’dır. Burada, Broadway ve 7. Cadde’nin çarpıştığı noktada, şehrin yaşamı nabız gibi atıyor. Parlak renkler, büyük boy reklamlar, gerçek boyutlu Disney karakterleri ve etrafınızdaki çok sayıda insan, tüm bunlar ve çok daha fazlası burayı New York’un en önemli turistik yerlerinden biri haline getiriyor. Meydanın ortasında bulunan ve gözden kaçırılmaması gereken kırmızı merdivenden ilk bakışta görülebilir. Sadece turistler değil, yerel halk da burada oyalanmayı ve renkli koşuşturmanın tadını çıkarmayı sevmektedir. Özellikle akşamları, her yer ışıl ışıl olduğunda, Times Meydanı’nın özel bir atmosferi vardır.

3. Brooklyn Köprüsü ve Brooklyn Köprüsü Parkı

Brooklyn Köprüsü sadece “Sex and the City” gibi çok sayıda tanınmış film ve dizinin arka planı değil, aynı zamanda ABD’deki en eski asma köprülerden biri ve New York’un simge yapılarından biridir. Köprüden tam altı şerit geçmekte, ayrıca yayalar ve bisikletliler için bir üst kat bulunmaktadır. Manhattan ve Brooklyn ilçelerini Doğu Nehri üzerinden geçer ve bir özlem köprüsü olarak Manhattan’ın kalbine ve dolayısıyla daha iyi bir yaşama giden yolu sembolize eder. Ancak bu arada Brooklyn de özellikle sanatçılar arasında popüler bir bölge haline gelmiştir ve New York’un görülmeye değer yerlerinden biri olarak çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir.

4. Özgürlük Heykeli ve Ellis Adası

New York’taki Özgürlük Heykeli’ni kim bilmez? Şehrin simgesi ve New York’un en ünlü turistik yerlerinden biridir. Manhattan’ın güneyindeki Özgürlük Adası’nda bulunan bu yapı, bir zamanlar New York’tan göç edenlerin limana girdiklerinde gördükleri ilk şeydi. Hemen yanında, göçmenlerin vardıklarında kaydedildikleri Ellis Adası’nı bulacaksınız. Özgürlük Anıtı’nı ziyaret etmenin birkaç yolu vardır. Sizi Manhattan’daki limandan alıp adaya götüren Özgürlük Turu’na katılabilir ya da sizi sadece heykelin önünden geçiren ücretsiz Staten Island Feribotu’na binebilirsiniz.

5. Bryant Park

Bryant Park, Central Park’ın yanında New York’un en güzel parklarından biridir ve bu nedenle New York gezilecek yerler listesinden eksik edilmemelidir. İnanılmaz derecede büyük olduğu için değil, daha ziyade oldukça açık olduğu ve yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlendiği için çok özeldir. Yaz aylarında burada konserler, şiir yarışmaları veya film gösterimleri düzenlenir, masa tenisi veya satranç oynayabilir ya da çeşitli atölye çalışmalarına katılabilirsiniz. Arada, restoran veya kafelerden birinde atıştırmalıkların tadını çıkarabilirsiniz. Kış aylarında Kış Köyü’nde buz pateni yapabilir veya New York’un en güzel Noel pazarında gezinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir