nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Numara Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Numara Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
35 0

Akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla beraber telefon kullanımı da bir hayli artış göstermeye başladı. Özellikle operatör servislerinin de hizmetlerini iyiden iyiye arttırması ve artık 4,5 G gibi teknolojilere geçilmesiyle beraber hem kaliteli hem de çok daha hızlı iletişim olanakları sunulmaya başlandığını da belirtmek gerekiyor. Tabi yaşanan bu gelişmelerle beraber eski dönemlerde çok daha uzun işlemler isteyen numara taşıma, hat değiştirme işlemlerini de artık dakikalar içerisinde yapabiliyorsunuz. Bu şekilde son dönemde bir hayli kolaylaşan işlemlerden birisi de numara değiştirme işlemi. Eskiye çok daha kısa süre içerisinde numara değiştirme işlemi yapılabiliyor. Peki, hangi operatörlerde nasıl numara değiştirme işlemi yapabiliyoruz?

Vodafone Kullanıcıları İçin

Eğer hattınız Vodafone ise ve numara değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız bu durumda kimliğinizle beraber Vodafone merkezlerine başvurmanız yeterli olacaktır. Bunun yerine çok daha kısa bir diğer işlemi de kullanıp 542 numarası üzerinden de hattınızın numarasını değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için alınan ücretin ise 15 TL gibi bir ücret olduğunu da belirtelim.

Turkcell Kullanıcıları İçin

Turkcell kullanıcıları için ise numara değiştirme işleminde 532 numarasını aramak gerekiyor. Bu numara üzerinden bilgilerinizi vererek numara değiştirme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu noktada istenen ücret ise 20 TL civarında oluyor.

Türk Telekom Kullanıcıları İçin

Son olarak Türk Telekom kullanıcıların numara değiştirme işlemi için 500 numarası kullanılıyor. Yine ücret olarak ise mutlaka telefonunuzda 20 TL bulunması gerekiyor.

NOT: Tüm bu numara değiştirme işlemlerinde hattınız sizin üzerinize olmalı. Hattınız başka birinin üzerindeyse eğer numara değişikliği içinde vekalet ve benzeri belgelere ihtiyacınız olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir