nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Exxen
  4. »
  5. Nusaybin Cinleri Exxen İzle

Nusaybin Cinleri Exxen İzle

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
277 0

Exxen dijital içerik platformunda gösterime giren  Nusaybin Cinleri belgesel türündedir. Oldukça tüyler ürperten bir konusu bulunan bu belgesel gerçek bir hayat hikâyesinden uyarlanmıştır. Olayların gerçekten yaşanmış olması izleyenleri fazlasıyla korkutsa da bu belgesel Exxen’de izlenmeye devam ediyor ve oldukça beğeniliyor. Sizler de Nusaybin Cinleri Exxen İzle etiketine tıklayarak hemen şimdi izleyebilirsiniz

Nusaybin Cinleri Belgeseli Konusu Nedir?

Nusaybin ilçesinin Gırnavaz köyünde yaşanan gerçek olayları konu almaktadır. Nusaybin Cinlerinin bu köyde göründüklerini ve kimileriyle iletişime geçtiklerini köylüler anlatmaktadır. Müslüman olarak bilinen bu cinler, bir tepede yaşar ve köy halkıda bu cinlere her Çarşamba yiyecekler getirirlermiş. Psikolojik hasta olan bu köyün insanları bu tepede bir gece kaldıktan sonra kendilerinin iyileştiklerini sanırlarmış. Nusaybin Cin tepesi birçok hadiste ve tarihi kitaplarda da konusu geçmektedir. Bu belgeselde ki en önemli husus ise, bu Nusaybin Cinlerinin Müslüman cinlerden oluşmasıdır.

Nusaybin Cinleri’nin Gerçek Hikâyesi

1970’li yılların başında gece olunca köy halkı bu tepeye çıkıp cinlerle konuşup onlardan yardım istiyorlarmış. Bu yaşananlardan sonra devlet bu tepede çalışmalara başlamış ve araştırılmıştır. Ortaya Babillerden kalan tabletler çıkmış bu tabletler büyücülük için kullanılmaktadır. Siyah yüzlü yarısı hayvana yarısı insana benzeyen tuhaf bir varlığın burada yaşadığı bilinmektedir. Bu bulunan Babil tabletlerine göre, büyü yapmak için bu varlıklarla iletişim kurarlarmış. İşin ilginç tarafı ise, hadis-i şeriflerde geçen bazı cümlelerde bu olaylar bahsedilmektedir. Exxen’de yayınlanan bu belgesel konusuyla izleyenlerini kendisine çekmeyi başarmıştır. Gerçek olaylardan uyarlanarak çekilen bu belgeseli izlemediyseniz sitemizden ücretsiz izleyebilirsiniz.

Sizler de bu belgesele benzer yapımlar izlemek istiyorsanız hemen şimdi Exxen platformuna üye olabilir sınırsız film ve dizi keyfini yaşayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir