nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Opera Gizlilik Modu Nedir Nasıl Ayarlanır?

Opera Gizlilik Modu Nedir Nasıl Ayarlanır?

Opera Gizlilik Hatası Sorunu

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
2 0

Opera gizlilik modu, Opera tarayıcılarında kullanabileceğiniz bir moddur. Opera, son geliştirdiği yenilikler ile adını sıkça duyuran bir tarayıcı olmayı başardı. Gerek oyunculara özel tarayıcılar üretmesinden ve hatta kendi otomasyonunda Opera gizlilik modu, VPN ve reklam engelleyici hizmetler barındırmasından dolayı bayağı tanındı. Özellikle de yazılımcılar için bayağı tercih edilen bir tarayıcı haline geldi.

Opera tarayıcı, diğer tarayıcılara oranla çok daha düşük bir yer kaplayıp, çok daha düşük sistem özellikleri kullanmaktadır. Yaklaşık 200 megabyte ram ile beslenip oldukça rahat bir şekilde çalışabilen bu tarayıcı, aynı zamanda çeşitli özellikler ile internetinizi çok daha tasarruflu kullanmanızı sağlıyor. Aynı zamanda popüler olan websiteleri ile anlaşmalı işler yapıp, kullanıcılarına yenilik getirmeye devam ediyor. Bu yazımızda sizler için Opera gizlilik modundan bahsettik. İyi okumalar…

Opera Gizlilik Modu Nedir?

Opera gizlilik modu nedir, normal tarayıcılarda ‘Gizli Sekme’ diye adlandırılan bir tarayıcı özelliğidir. Opera gizlilik modunu diğer tarayıcıların gizli sekme işlevinden ayıran çok önemli özellikleri vardır. Çünkü bu modda dahili olarak VPN açabilir, Pop-up reklamlarını eklentisiz şekilde engelleyebilir ve dijital cihaz izleme aygıtlarını deaktif ederek rahatça gezinebilirsiniz. Aynı zamanda bu tarayıcı, diğer tarayıcılara oranla çok daha az yer kaplamaktadır.

Opera Gizlilik Hatası Sorunu

Opera gizlilik hatası sorunu, her ne kadar kullanıcıları için yenilikler sunuyor olsa da bu hata çok sık karşılaşılan hatalardan biridir. Opera tarayıcı kullanan kişiler, belirli dönemlerde bu hatalar ile karşılaşabiliyorlar. Hatanın kaynağı birçok farklı etken olabilir. En çok sorun kaynaklarının çözümlerini sizler için derledik;

Tarih ve saat ayarlarınızı düzeltin.

Opera tarayıcınızın bulunduğu konumu kontrol edip ek yazılımlar kurmayın.

Opera tarayıcınıza kurmuş olduğunuz eklentileri ve proxy ayarlarını kontrol edin.

DNS ayarlarınızı kontrol edin ve yapılandırın.

Çerez ve önbelleği temizleyin. Aynı zamanda modeminizi resetleyebilirsiniz

Giriş yapmak istediğiniz websiteleri SSL sertifikalı olabilir. Bu sitelere ‘HTTP’ protokolüyle girmeyin. ‘HTTPS’ protokolleri ile deneyin.

En çok karşılaşılan sorunların çözümleri oldukça basit. Yukarıdaki yöntemler ile bu hataları önleyebilirsiniz. Sorununuz hala düzelmediyse Opera tarayıcıyı silip yeniden kurulum yapabilirsiniz. Hatayı almaya devam ederseniz Opera şirketine mail ile ulaşıp destek alabilirsiniz.

Değerli okuyucularımız, bu yazımızda Opera gizlilik modundan ve gizlilik hatası sorunundan bahsettik. Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir