nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Oyun Nasıl Hızlı İndirilir

Oyun Nasıl Hızlı İndirilir

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
262 0

Şimdiki birçok internet kullanıcısı bilgisayarından oyun oynamaktadır. Bu oyunların bazıları her ne kadar da internet üzerinden yani indirmeye gerek kalmadan oynanabilse de bilgisayara yüklenebilen oyunların yerini tutamamaktadır. Bu yüzden de oyun oynayanların çoğunluğu oyunları yükleme ihtiyacı duyarlar. Fakat oyunları yükleyebilmek için öncelikle oyunu satın almak gerekir.

Oyun Nasıl Satın Alınır?

Oyun satın alma işlemi genellikle uygulamalar üzerinden gerçekleşmektedir. Bazı isim yapmış ve güvenilir uygulamaları indirip kayıt olduktan sonra oyunu satın alabilirsiniz.

Oyun Nasıl İndirilir?

Oyununuzu satın aldıktan sonra oyunu oynayabilmek için oyunu indirmeniz gerekmektedir. Bu indirme işleminin süresi, satın aldığınız oyunun boyutuna yani kapladığı yere göre değişkenlik gösterir. Eğer satın aldığınız oyunun boyutu fazla değil ise oyunu çabucak indirebilirsiniz. Fakat oyunun boyutu gerçekten büyük ise oyunu indirmek, dakikalar, saatler ve hatta günler sürebilir. Ama oyunun boyutu ne kadar fazla olursa olsun, iyi bir indirme hızına sahipseniz korkmanıza gerek yok.

Oyun Nasıl Hızlı İndirilir?

Eğer beklemek istemiyorsanız, o zaman bazı hızlı oyun indirme yöntemlerine başvurmalısınız.

1) İndirme Hızınızı Kontrol Edin

İlk madde gerçekten önemli maddelerden bir tanesi. Eğer internet hızınız mükemmel denecek seviyede ise zaten oyununuz hızlı bir şekilde indirilecektir. Fakat indirme hızınız düşük ise ve fazla beklemek istemiyorsanız size internet hizmeti sunan firma ile iletişime geçip indirme hızı daha fazla olan bir paket alabilir ya da indirme hızınızı artırmaları için anlaşma yapabilirisiniz.

2) İnternetinizi İyi Yönetin

Eğer cihazınızda bir indirme durumu söz konusu ise, o zaman internetinizi sadece indirme yapacak şekilde kullanırsanız çok daha hızlı indireceksiniz. Mesela bilgisayarınızda arka planda bir oyun indiriyorsunuz ve aynı zamanda da tarayıcılarınız dosyalarınız vs. açık. Bu internet tarayıcılarını ve dosyaları kapatmak, internet hızınızı sadece indirmeye yönelik kullanacağı için indirme süreniz bir hayli azalacaktır. Tarayıcıları kapatmak yetmiyor ise, sizinle aynı ortamda bulunan kişilerden bir süre internete girmemesini rica edip, indirmeyi çok daha hızlı hale getirebilirsiniz. Çünkü sizin oyun indirmeniz ile birlikte başka bir cihazdan veya cihazlardan kullanılan internet sizin indirme hızınızı düşürür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir